1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Devlet sivilleri katlediyor demişlerdi
Devlet sivilleri katlediyor demişlerdi

Devlet sivilleri katlediyor demişlerdi

PKK’nın Diyarbakır, Şırnak ve Mardin illerinin dışına yayamadığı terör eylemlerine karşı yürütülen operasyonlarda “siviller katlediliyor” sözünün bir aldatmaca olduğu ortaya çıktı.

A+A-

Çatışmaların uzun sürmesinin nedeninin “sivil vatandaşlara zarar verilmemesi” olarak bilinmesine rağmen terör örgütü PKK’nın ve siyasal uzantısının “devlet, sivilleri katlediyor” şeklinde yürüttüğü bir kampanya var. Terörün Doğu’daki bilançosuyla ilgili açıklanan rakamlar Pkk’nın ve siyasi uzantısının “devlet sivilleri katlediyor” şeklindeki algı operasyonunun bir aldatmaca olduğunu ortaya çıkardı.

PKK’nın ve siyasi uzantısının terör eylemleri; Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçeleri, Diyarbakır’ın Sur ilçesi ve Mardin’in Nusaybin ilçesi olmak üzere toplam 4 ilçede yoğunlaştı. Güneydoğu’nun diğer il ve ilçelerinde yapılan tüm provokasyonlara ve çağrılara rağmen eylemler halkta karşılık bulmadı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti’nin Afyon kamyondaki ‘Terörle Mücadele ve İç Güvenlik’ oturumunda operasyonların, terör saldırılarının ve devam eden çatışmaların bilançosunu açıkladı.

Öldürülen Pkk’lı : 535
Şehit Asker/Polis/Korucu: 24
Ölen Sivil: 18

Terör eylemlerinde güvenlik ve emniyet güçleriyle girdikleri çatışmalarda öldürülen Pkk’lı sayısı 535 olarak açıklandı. Çatışmalar sırasında ölen sivil sayısı ise 18. Sivillerden 10’unun teröristlerce düzenlenen silahlı, roketli saldırılarda hayatını kaybederken diğer 8 sivilin ise ölüm sebebi tespit edilemediği bildirildi.

Bu haber toplam 2385 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!