1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dernekler beyanname vermezse cezaya girecek
Dernekler beyanname vermezse cezaya girecek

Dernekler beyanname vermezse cezaya girecek

Siirt Valiliği’nce yapılan yazılı basın açıklamasında derneklerin 2020’ye ait beyannamelerini en geç 30 Nisan 2021’e kadar vermeleri gerektiği konusunda uyarıda bulunuldu.

A+A-

Valilikçe yapılan yazılı basın açıklamasında şu bilgiler yer aldı:

Dernekler 2020 yılı ( 01 Ocak-31 Aralık 2020) dönemine ait faaliyetlerini gelir-giderlerini ve dernek envanter bilgilerini içeren beyannamelerini ilçelerde Kaymakamlık İlçe Sivil Toplumla İlişkiler Şefliği, İl’de ise Valilik İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne vermeleri gerekmektedir.

Derneklerin beyannamelerini 1 Ocak-30 Nisan 2021 tarihleri arasında vermemeleri durumunda idari para cezası ile cezalandırılmaları söz konusu olacaktır. Dernek beyannameleri internet üzerinden elektronik ortama aktarılacağından süresi içerisinde verilmiş olması zorunludur.

Ayrıca DERBİS kullanıcısı olup şifre almış olan dernekler beyanname formlarını DERBİS sistemine kendileri girecektir. DERBİS kullanıcı şifresi olmayan dernek başkanlarının İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden DERBİS kullanıcı şifresi alması gerekmektedir.
Şubeler, Mülki idare Amirliklerine verdikleri beyannamelerin bir örneğini Dernek Genel Merkezine de bildirmek zorundadır.

Dernekler boş beyanname formlarını İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün (www.siviltoplum.gov.tr) Internet sitesinden ücretsiz indirilebilecektir.
Kamu yararına çalışan dernekler ile bilanço usulüne göre defter tutan derneklerin DERBİS ortamında şifre ile giriş yapmaları zorunludur.

Vergi numarası olmayan derneklerin en kısa sürede alarak beyanname ibraz ederken vergi numaralarını yazmaları gerekmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşlarımızın cezai duruma düşmemeleri için beyanname formlarını süresi içerisinde elektronik ortamda veya fiziki olarak vermeleri önemle duyurulur.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Bu haber toplam 18936 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!