1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Depremzedeler Zor Durumda
Depremzedeler Zor Durumda

Depremzedeler Zor Durumda

Deprem sonrasında şehirlerini terk edip ilimize yerleşen Vanlı Depremzedeler zor günler yaşıyor.

A+A-

 

Van depremiyle bütün varlıklarını ve eşyalarını kaybeden depremzedeler ülkenin birçok yerinde yeniden bir hayat kurma mücadelesi veriyor. İlimize yerleşen depremzedelere Siirt Valiliği ve Siirt Belediyesi tarafından hayatlarını idame etmek üzere verilen destekler devam ediyor. Depremzedelerin yaşadıkları deprem sonrasında evleri ile birlikte eşyalarını da kaybetmesi ilimize yerleştirilen birçok depremzedenin temel ihtiyaç niteliği taşıyan ev gereçlerinin olmaması yaşamlarında zorlukları da beraberinde getiriyor. Özellikle elektrikli soba, battaniye, halı, yatak, yorgan gibi ihtiyaçlarını gideremeyen depremzedeler çetin kış şartlarıyla, soğukla mücadele ediyorlar.

 

Hem Siirt valiliği hem de Siirt Belediyesi kayıtlarına göre yaklaşık 1200 depremzede ailenin yerleştiği ilimizde yapılan yardımlar tüm hızıyla devam ederken yardımlar arasında bu tip temel ihtiyaçların karşılanamaması depremzede aileler için bu kış zor geçeceği görülüyor. Siirt Belediye Başkanlığı Yetkililerinin verdiği bilgiye göre Siirt halkının depremzede aileler için büyük bir dayanışma örneği gösterdiğini, vatandaşların kendilerine depremzede aileler için verdikleri yardımları hemen depremzede ailelerine ilettiklerini belirtirken bu tip yardımların gelmediği için bu ihtiyaçları karşılaşmakta zorluk çektiklerini belirtti.

 

Vatandaşların evlerinde kullanmadığı elektrikli soba, battaniye, halı, yatak, yorgan gibi eşyaları kendilerine iletmeleri halinde bunları da ihtiyacı olan depremzede ailelere ulaştıracakları bildirildi.

Bu haber toplam 1814 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!