1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Depremzede Kılıçer Ailesine, Vali Musa Çolak Sahip Çıktı
Depremzede Kılıçer Ailesine, Vali Musa Çolak Sahip Çıktı

Depremzede Kılıçer Ailesine, Vali Musa Çolak Sahip Çıktı

Siirt Valisi Musa Çolak, Van ve Erciş’te yaşanan deprem felaketi sonrasında evini ve akrabalarını kaybeden acılı Kılıçer ailesi'ne sahip çıktı.

A+A-

 

Van merkez ve ilçelerinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle, Siirt Devlet hastanesinde tedavi altına alınan Kılıçer ailesinden Esra Kılıçer adlı genç kızı hastanede ziyaret eden vali Musa Çolak, hastane yetkililerinden genç kızın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Kılıçer ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Musa çolak Kılıçer ailesiyle bir süre sohbet etti, dert ve sıkıntılarını dinledi.

 

Vali Musa Çolak burada yaptığı açıklamada,   “Esra Kılıçer adlı kızımız Erciş ilçesinde vuku bulan depremde, enkazdan yaralı olarak kurtulmuş ve hastanemize getirilerek, tedavisine başlanmış, hastanemizde yapılan başarılı bir ameliyat ile ümit ediyorum en kısa sürede eski sağlığına kavuşacaktır. sağlık durumu iyiye doğru gidiyor. Kendisi ve ailesiyle görüştüm. Babası Mustafa Kılıçer Ilısu barajında işçi olarak çalışıyor, deprem felaketi nedeniyle, birlikte çalıştığı bir arkadaşının evinde, eşi ve üç çocuğuyla birlikte kalıyorlar.” Dedi.

 

 

 Kılıçer ailesinin Erciş’ teki evleri yıkılmış ve ailenin mağdur durumda olduğunu belirten vali Musa Çolak, “26 Ekim 2011 tarihinde deprem bölgesine gittiğini, Van ve Erciş’te incelemelerde bulunduğunu, gerçekten yardıma ihtiyacı olan çok insan var. Biz de Siirt valiliği olarak insani vazifemizi yapıyoruz. Kılıçer Ailesi bizim de ailemiz. Çocukları bizim çocuklarımız, ailemize sahip çıkacağız, gerekli tüm imkânları seferber edeceğiz. İlk etapta ailenin temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kendilerine nakdi yardımın yanı sıra, her türlü ayni yardımlarda da bulanacağız, devlet olarak ailenin ihtiyaçlarını karşılayacağız.” diye konuştu.

 


Baba Mustafa Kılıçer, "Depremde evimizin tamamen yıkılması nedeniyle, Ilısı barajında birlikte çalıştığım, Medeni Ülüfer adlı arkadaşım, bizleri Siirt’te kendi konutunda misafir etti, kızım Esra Kılıçer üç katlı bina enkazında yaralı olarak kurtarıldı, tedavisini Siirt Devlet hastanesinde yapıyoruz. Sayın Valim bizleri ziyaret ederek, dertlerimize sorunlarımıza ortak oldu, bizlere destek çıkarak yardımcı oldu. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin, Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin." ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber toplam 2565 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!