1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Depremzede 7 aile Kayabağlar’da konuk ediliyor
Depremzede 7 aile Kayabağlar’da konuk ediliyor

Depremzede 7 aile Kayabağlar’da konuk ediliyor

Kayabağlar Belediyesi Van’da 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerde evleri yıkılan ve büyük hasar gören 35 kişilik 7 aileye kapılarını açtı.

A+A-

Depremde evleri yıkılan ve yakınlarını yitiren aileleri ziyaret eden Belediye Başkanı M.Nafi Sevgili, 35 kişiden oluşan 7 aileye Van’dan alıp Kayabağlar’daki halk kütüphanesi ile eski belediye binasına yerleştirildi.

 

SEVGİLİ: "SEVİNÇTE OLDUĞU GİBİ ÜZÜNTÜDE DE PAYLAŞIRIZ"

Belediye Başkanı M.Nafi Sevgili; “Toplumumuz sevinci paylaşıp büyüttüğü gibi üzüntüyü de paylaşarak azaltma konusunda dayanışmasını Van Depreminde bir kez daha gösterdi. Kayabağlar halkı bölgeye kolilerce yardım malzemesi topladı, biz de bunları gönderdik. Ama bunun yetmeyeceğini biliyorduk. Bu sırada yaptığımız temaslar sonucu 7 Aileyi (toplam 35 nüfuslu) Kayabağlara’a getirdik. Burada onlara sıcak bir ortam sağladık.” dedi.

Kayabağlar’da konuk edilen ailelerin ısınma ve barınma ihtiyaçlarının yanı sıra yeme-içme ihtiyaçları da Kayabağlar Belediyesi tarafından karşılanıyor. Belde halkı, depremzede misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktalar.

 

 

Bu haber toplam 17501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!