1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Deniz Feneri Siirt'i Kurban'da Yine Aydınlattı
Deniz Feneri Siirt'i Kurban'da Yine Aydınlattı

Deniz Feneri Siirt'i Kurban'da Yine Aydınlattı

4 Yılda Siirt’te 5 milyon 715 bin 69 TL tutarında yardım ulaştıran Deniz Feneri Vekâletle Kurban Kesimini Tamamladı

A+A-

 


Basın Bülteni                                                                                                        02.12.2009

4 Yılda Siirt’te 5 milyon 715 bin 69 TL tutarında yardım ulaştıran Deniz Feneri Vekâletle Kurban Kesimini Tamamladı

                                                                                     

Deniz Feneri 21 ülkede kestiği kurbanların tamamını, Türkiye’de 4 noktada kestiği kurbanların büyük kısmını bayram bitmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

 

Bağışçılarından gelen talep üzerine kurban kesim organizasyonu yapan Deniz Feneri Derneği, bu yıl da kendisine emanet edilen kurbanları kesip gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak görevini yerine getirdi.

 

Deniz Feneri bu yıl 21 ülkede ve Türkiye'nin dört farklı noktasında (İstanbul, Merzifon, Erzurum ve Diyarbakır.)  kurban kesimi gerçekleştirdi:

 

Hijyenik ortamlarda, İslami usüllere uygun olarak gerçekleştirilen kurban kesimi sırasında din görevlisi, Deniz Feneri personeli ve ilgililer hazır bulundu. Deniz Feneri'ne kurban vekâleti verilen her bir bağışçının ismi kurbanı başında tek tek okundu ve bu işlem kamera ile tespit edildi.

 

Deniz Feneri bu yıl kestiği 15.000 hisse kurbanın büyük bir bölümünü gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı bile. Bayramda tatil yapmadan çalışan Deniz Feneri personeli ve gönüllüleri Türkiye'nin tam 50 ilinde 60 bin ihtiyaç sahibine kurban eti ulaştırdı. Halen devam eden kurban eti dağıtımı bittiğinde evine kurban eti girmiş yoksul sayısı 100 bini geçmiş olacak.

 

Deniz Feneri, yurtdışında 21 ülkede yaptığı vekâletle kurban kesimi organizasyonunda ise kestiği kurban etlerinin tamamını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Deniz Feneri yurtdışında yaptığı kurban organizasyonuyla ulaştığı yoksul sayısı 100.000.

Deniz Feneri'nin kurban kestiği ülkeler şöyle: Bangladeş, Azerbaycan, Etiyopya, Filistin, Irak, Kosova, Madagaskar, Makedonya, Malawi, Gürcistan, Mozambik, Nijer, Pakistan, Kamboçya, Senegal, Sudan, Moğolistan, Bulgaristan, Anavutluk, Karadağ ve Zimbabwe.

 

Deniz Feneri Bayram öncesinde 5216 kişiye çorabından, ayakkabısına, montundan kazağına pantolunana kadar bayramlık dağıtımı gerçekleştirdi.

Deniz Feneri yine bayram öncesinde 167 yetime de 50'şer TL bayram harçlığı verdi.

 

Deniz Feneri, bağışçılarının kendisine emanet ettikleri iyilikleri, bağışçılarının istekleri doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya; yardım etmek isteyen ve gerçek ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmaya devam edecek.

 

Deniz Feneri Derneği, Siirt’te de gönüllüleri vasıtasıyla 300 aileye kurban eti kolisi ulaştırdı.

5 kilogram etten oluşan her bir kurban eti kolisi gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine teslim edildi.

 

Deniz Feneri Siirt’te bugüne kadar gıda, giyim, sağlık, temizlik, barınma, medikal malzeme, inşaat, tamirat, eşya, yakacak, eğitim ve diğer alanlarda 24.835 kişiye 5 milyon 715 bin 69 TL tutarında yardım ulaştırdı.

 

Zaman zaman Siirt’te giyim mağazaları açarak, ihtiyaç sahibi Siirtlilerin yıllık giyim ihtiyaçlarını karşılayan Deniz Feneri ayrıca Siirt Pervari Dolusalkım İlköğretim Okulu’nu onararak yeniden eğitime kazandırdı.

 

Bilgi İçin: Selma Topkara - Deniz Feneri Derneği Tanıtım ve Medya İlişkileri Sorumlusu

0212 414 60 26 – 0532 337 64 86 selma.topkara@denizfeneri.org.tr

 

 

 

Bu haber toplam 2389 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!