1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Demokratlar EVET demelidir
Demokratlar EVET demelidir

Demokratlar EVET demelidir

CHP Ankara Milletvekili Eşref Erdem yaptığı açıklamada “35 yıllık bir CHP’li olarak darbe anayasasının değişmesine açıkça ‘EVET’ diyorum” dedi.

A+A-

CHP’nin eski kurmaylarından ve 35 yıllık CHP’li Eşref Erdem, anayasa Referandumu’nda neden EVET vereceğini bütün açıklığıyla anlattı. Erdem’in referandum ve 12 Eylül’ün yanı sıra CHP’de yaşananları, Baykal’ın kaset skandalını ve yeni Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile ilgili görüşlerini kendisiyle yapılan bir röportajda anlattı.

Erdem’in röportajında sorulan “Partiniz HAYIR kampanyası başlatmışken siz neden evet diyorsunuz?” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:

12 Mart'ın ve 12 Eylül'den nasibini almış, hapislerde yaşamış demokrat bir siyasi olduğum için "Evet" diyorum. Benim için 12 Eylül darbesinin yeniden tartışılmasına ve ayrıca piyasada, "12 Eylül Anayasası'nın artıkları temizleniyor" laflarının dolaşmasına vesile olduğu için evet diyorum! Bir yurtsever olduğum için evet diyorum. Ve bence CHP'li, MHP'li AK Parti'li her kim olursa olsun bütün aydın ve demokrat sağduyulu insanların da bu anayasa değişikliğine "Evet" demesi gerekiyor.

CHP'li belediye başkanı evet dediği için disipline verildi. Siz çekinmiyor musunuz? Şeklindeki soruya ise Erdem:

Ben onları aştım. Dileyen dilediğini yapsın. Ben herhangi bir mevki ya da koltuk derdinde değilim. Onun için böyle açık konuşuyorum size. Çünkü ben Türkiye'yi düşünüyorum. Çünkü ben Türkiye'nin gerçek demokrasiye bir an evvel geçiş yapmasını istiyorum...  yanıtını verdi.

Bu haber toplam 2119 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!