1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş, hendekleri savundu
Demirtaş, hendekleri savundu

Demirtaş, hendekleri savundu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Hükümet baskıda ısrar ederse biz de direnişte ısrar ederiz" diyerek hendekleri savundu.

A+A-

TBMM'de Syriza heyetini kabul eden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, heyeti Türkiye'de görmekten ve meclis grubunda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Heyetle yaptığı görüşmesinde, ABD ziyareti boyunca çözüm süreci diyaloğunun devam ettiğini dile getiren Demirtaş, şunları söyledi:

"Hendekleri kazanlara mücadele çılgınlık politikasıdır"

"AB üyesi devletler de bu konuda ısrarcıdır. Dünyanın tamamına yakını Türkiye'de müzakere isterken AKP savaş istiyor. Başbakan 'O hendekleri kazanları hendeklere gömene kadar devam edeceğiz' diyor. Bu çılgınlık politikasıdır. Her gün katliam yaşayan bir ülkeye dönüştük. Ankara, Suruç, Diyarbakır katliamların daha failleri bile bulunamadı. Suruç katilleri serbest, katledilenler tutuklanıyor. Türkiye'nin istikrarı bu. Yeniden müzakere masasına dönülmesi lazım. Trafikte ters yolda giden tek araç AKP'nin aracı. Hükümet baskıda ısrar ederse biz de direnişte ısrar ederiz"

Bu haber toplam 1567 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!