1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş geri vites yaptı
Demirtaş geri vites yaptı

Demirtaş geri vites yaptı

Başbakan Davutoğlu'nun meclisteki 3 partiyle de Anayasa değişikliği için görüşmek istediğini belirtmesinin ardından HDP'den alaycı tavır gelmesiyle Başbakan Davutoğlu görüşmeyi iptal etmişti. HDP ise geri vites yaptı.

A+A-

AK Parti Hükümeti tarafından iptal edilen Yeni Anayasa görüşmesi randevusunun ardından HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, randevunun yeniden gündeme alınmasını istedi.

Diyarbakır'da konuşan Demirtaş, hükümet tarafından iptal edilen randevunun yeniden gündeme alınması gerektiğini belirtti. Demirtaş, "Yeni anayasa ve Kürt sorununun çözümü için biz görüşme taraftarıyız. Ne olursa olsun siyasetçiler konuşabilmeli. Ben bu konuda ısrarcıyım" şeklinde konuştu.

AK PARTİ-HDP GÖRÜŞMESİ NEDEN İPTAL EDİLMİŞTİ?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefet partilerine yeni anayasayı görüşmek için randevu talebinde bulunmuştu. 3 partiden de olumlu yanıt alan Davutoğlu'nun bugün HDP yöneticileriyle saat 16.00'da görüşmesi takvime işlenmişti. Ancak Davutoğlu'nun randevu talebini değerlendiren HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in açıklamaları AK Parti ile HDP arasında ipleri koparmıştı.

Bu haber toplam 1787 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!