1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Demirkıran'dan sevindirici haber. Yeni ve güçlü trafo devreye giriyor
Demirkıran'dan sevindirici haber. Yeni ve güçlü trafo devreye giriyor

Demirkıran'dan sevindirici haber. Yeni ve güçlü trafo devreye giriyor

“Siirt, her an karanlıkta kalabilir!” başlıklı haberimize ilişkin Siirt Milletvekilimiz Afif Demirkıran Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada konunun öneminden haberdar olduğunu ve bizzat ilgilendiğini bildirdi.

A+A-

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Üyesi olan Siirt Milletvekilimiz Sn.Afif Demirkıran tarafından yapılan açıklama :

 

Afif Demirkıran

 

Öncelikle 04.12.2009 tarihinde Siirtliler.Net adlı sitenizde yayınlanan Siirt Trafo merkezindeki arıza ile ilgili yapmış olduğunuz habere ve hassasiyetinize teşekkür ederim. Sizinde belirttiğiniz gibi durumun vuku bulduğu ilk günden itibaren, konuyla bizzat ilgilenmekteyim.

 

Bu güne kadar Siirt TEİAŞ Trafo Merkezinde, İlimizin elektrik ihtiyacını karşılayan 2 adet 25 MVA’lık trafolardan biri 21.10.2009 tarihi saat 19:40 itibariyle arızalanmıştır. Ancak görüşmelerimiz sonucunda, sevgili hemşerilerimin bu durumdan mağdur olmamaları için, özel sektöre ait Siirt Havaalanı yakınındaki 25 MW kapasiteli mobil santral devreye alınmış, öngörülen elektrik üretimini sağlamak üzere devamlı yakıt ikmali yapılmış bu sayede ilimizin elektriksiz kalmasının önüne geçilmiştir.

 

Ancak esas hedefimiz ilimizin sorunlarına geçici değil kalıcı çözümler üretmektir. Bu bağlamda arızalanan 25 MVA’lık trafonun yerine, gelişen ve büyüyen Siirtimizin gelecekte de ihtiyacını karşılamaya yönelik 50 MVA’lık bir trafo, çabalarımız sonucu Siirt TEİAŞ Trafo Merkezine getirilmiş olup, montajı devam etmektedir. Önümüzdeki birkaç gün içinde yeni trafomuzda hemşerilerimizin hizmetine girecektir.

Kıymetli hemşerilerimin bilgisine sunarım.

Afif DEMİRKIRAN

Siirt Milletvekili

Bu haber toplam 2374 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!