1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Demirkıran: “Turizm, ilimize ciddi katkı sağlayacak”
Demirkıran: “Turizm, ilimize ciddi katkı sağlayacak”

Demirkıran: “Turizm, ilimize ciddi katkı sağlayacak”

Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarına giden Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, fuarda Siirt standının yanı sıra diğer stantları da inceledi.

A+A-

Siirt AK Parti Milletvekili, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Afif Demirkıran, Avrupa’nın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)’nda açılan Siirt standını ziyaret etti.

Fuar’da Siirt standına duyulan ilgiyi gözlemlediğini belirten Demirkıran, bundan memnun kaldığını ifade ederek; “Siirt’in tanıtımı için son yıllarda yaptığımız çalışmalar ve destek verdiğimiz projelerle Siirt’i bir kültür ve turizm markası haline getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Demirkıran açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “İlimiz ekonomisine çok ciddi katkı  sağlayacak, turizm alt yapısını geliştirecek projeler için mesai harcıyoruz. Bu kapsamda Tillo ve Ziyaret’te Turizm Bürosu kurulması talebimizi Turizm Bakanlığı’na ilettik. Ayrıca Arkeoloji Müzesi kurulması için bir yasa teklifinin hazırlanmasını sağladık. Mağaralar açısından oldukça zengin bir coğrafyada yer alan ilimizin mağaralarının araştırılıp turizme kazandırılması için Maden Tetkik Arama ile görüşmelerimiz oldu. Kültür ve inanç merkezi olan Tillo’nun İPA kapsamındaki projesi için görüşmelerimiz sürüyor. Yine Tillo’nun uluslar arası turizm markası olan Citto Slow (Sakin Şehir) ağına dahil edilmesi girişimini de yakından takip ediyoruz.

Bu haber toplam 2479 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!