1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirkıran: “Siirt’in 11 projesi kabul edildi”
Demirkıran: “Siirt’in 11 projesi kabul edildi”

Demirkıran: “Siirt’in 11 projesi kabul edildi”

Siirt Milletvekili Afif Demirkıran “Kırsal Kalkınma Yatırımları” programları kapsamında Siirt’ten başvuran 11 projenin Tarım Bakanlığı tarafından kabul edildiğini açıklandı.

A+A-

Siirtlilerin projelerden daha fazla yararlanmaları gerektiğini dile getiren Afif Demirkıran, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nca kabul edilen Siirt’in 11 projesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu satırlara yer verdi:

İlimizin ve Bölgemizin coğrafi ve sosyo-ekonomik yapısından dolayı her geçen gün daha da önem kazanmakta olan tarıma dayalı ekonomi, hükümetimizin de önem sırasında ilk sıralarda yer almaktadır. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde çiftçiye verdiğimiz destek, 2010 yılında da artarak devam etmektedir. Tarıma dayalı sanayinin gelişmesi, ilimizde ve ülkemizde işsizliğin azalması için en önemli faktörlerden biridir. Bu bağlamda Kırsal Kalkınma Yatırımlarına Tarım ve Köy İşleri Bakanlığımızın desteklemelerinin önemi, daha da ortaya çıkmaktadır.

PROJELE MALİYETLERİNİN %50’Sİ GERİ ÖDEMESİZ HİBE OLARAK VERİLDİ

Bakanlığımız, “Kırsal Kalkınma Yatırımları” kapsamında hazırlanan projelerin uygulama maliyetlerin  %50’sini geri ödemesiz hibe olarak vermektedir. Bu programa İlimizden toplam 11 proje başvurmuştur. Bu projelerin arasında; Yağ ve Tuz Üretim Tesisleri, Alternatif Enerjili Seralar, Fıstık İşleme ve Paketleme Tesisleri, Değirmen Tesisi, Yoğurt-Ayran-Tereyağı Üretim ve Paketleme Tesisi, Sertifikalı Tohum Eleme Paketleme Tesisi, İşleme Paketleme Şoklu Soğuk Hava Deposu, Et İşleme Tesisi, Süt İşleme ve Paketleme Tesisi yer almaktadır.

2.545.216 TL HİBE VERİLDİ

Çalışmalarımız sonucunda, “Kırsal Kalkınma Yatırımları” programı kapsamında ilimizden başvuran bu 11 projenin tamamı kabul görmüştür. 11 projenin yatırım bedeli 5.090.432,00 TL olup, bu tutarın %50’si olan 2.545.216,00 TL iştirakçilere hibe olarak verilecektir.

Siirtliler.net

Bölgemizin kalkınmasına katkıda bulunmak üzere kurulmuş olan Dicle Kalkınma Ajansı da önümüzdeki günlerde Teşvik Kapsamlarını açıklayacaktır.

KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ TALEPLERİNE HAZIRIZ

Hemşerilerimizin, gerek Tarım Bakanlığımızın, gerek Kalkınma Ajanslarımızın ve gerek diğer kurum ve kuruluşların verdiği desteklemelerden daha fazla yararlanmaları gerektiğine inanmaktayız. İlimizin, Bölgemizin ve Ülkemizin büyüyüp kalkınmasına büyük katkısı olacağına inandığımız bu programların, hemşerilerimiz tarafından daha fazla rağbet görmesini temenni ederek,  gerek biz Siirt Milletvekilleri gerekse ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının tamamının halkımızın makul talepleri için her türlü hizmete hazır olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isterim. Bu bilgilerin ışığında biz Ak Parti Milletvekillerinin ve Hükümetimizin, ilimizin ve bölgemizin kalkınmasına verdiği önem ve desteğin artarak devam edeceğini bir kez daha halkımıza bildirir, her türlü destek için halkımızın hizmetinde olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isterim.

Afif Demirkıran

Siirt Milletvekili

 

Bu haber toplam 3336 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!