1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirkıran, karalama kampanyasına yanıt verdi
Demirkıran, karalama kampanyasına yanıt verdi

Demirkıran, karalama kampanyasına yanıt verdi

Can Dündar’ın sunduğu Canlı Gaste programında canlı yayın konuğu olarak katılan Afif Demirkıran’ın konuşmaları bazı çevrelerce karalama kampanyası olarak kullanıldığı anlaşıldı.

A+A-

Siirt Milletvekili Afif Demirkıran’ın canlı yayın konuğu olarak katılmış olduğu22 Nisan 2010 tarihinde Can Dündar’ın sunduğu Canlı Gaste programında “Ben Batman’lıyım, zaten Batman milletvekiliydim, bu dönem Siirt milletvekili oldum” şeklinde konuştuğu söylentilerinin uydurma olduğu anlaşıldı. Bazı çevreler tarafından Demirkıran’ın canlı yayın konuğu olarak katıldığı programda yaptığı konuşmaları küçük değişikliklerle farklı yönlere çekerek cinsel istismar olayını karalama kampanyasına dönüştürmeye çalıştıkları anlaşıldı.

Olay şöyle gelişir: Canlı yayına bağlanan Siirt Milletvekili Osman Özçelik “Bu olaylar yeni değil ve birkaç yıldır devam etmektedir. Nasıl haberdar değiller bundan. Ayrıca istismarcıların içinde bir milletvekilinin de yakını bulunmaktadır.” Şeklinde iddialarda bulunur. Bu iddialara Demirkıran: “Ben Kurtalan’lıyım. 2007 yılından bu yana da Siirt Milletvekiliyim. Bu tarihten önce ise Batman Milletvekiliydim. 2007 yılından önce ne olup bittiğini bilmiyorum. Ancak 2007 yılından bu yana da bu konuda hiçbir bilgi bize ulaşmamıştır.” şeklinde yanıtlar.

Demirkıran, Can Dündar’ın konuğu olduğu programda konuşmalarına şu sözlerle devam eder ve yaşanan cinsel istismara tepkisini şu sözlerle ifade eder : “Siirt’te yaşanan çocuk istismarını kesinlikle örtbas gibi bir düşünce söz konusu olamaz. Siirt halkı şereflidir. Halkımıza kimse leke süremez, yaşananları Siirt halkıyla bağdaştırmak büyük bir yanlıştır. Olayları esefle kınıyorum.”

“BU İŞİ SİYASİ RANTA ÇEVİRENLER VAR”

Demirkıran: “Siirt ve Pervari’de yaşanan istismarı kimse siyasi bir noktaya çekmemelidir. Pervari’de yaşanan olayların dün gibi olmuş gösterenler Siirt halkının gururunu incitmiştir. Hiç kimse Siirt’i potansiyel suçlu ilan edemez. Peşin hükümlü olamaz. Hukuk noktasında gereken her adım atmıştır ve halende yapıyordur.” dedi.

“SİİRT’TEN HİÇ BİR ZAMAN KOPMADIM”

Hiçbir zaman Siirt halkını zor durumda bırakacak bir açıklama yapmadığını söyleyen Demirkıran: “Bir TV programında zanlılardan birinin bir milletvekilinin akrabası olduğu yönündeki bir soruya bende; kesinlikle akrabamın bulunmadığını söyledim. Ben Siirt’te akrabam veya bağım yok ima etmedim. Halen Kurtalan’da Fersaf’ta akrabalarım var. Siirtliyim, Siirtli olmaktan da şeref duyuyorum. Siirt’te önem vermemiz yaptığımız güzel hizmetlerle anlaşılır. Eğitim’den sağlığa ulaşımdan tarım desteklemelerine kadar yaptığımız tüm güzel hizmetler Siirt’i ne kadar sevdiğimiz değer verdiğimizin bir göstergesidir.”

Bu haber toplam 2739 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!