1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirkıran; Doğalgazda Hedef 9 Bin Haneye Ulaşmak
Demirkıran; Doğalgazda Hedef 9 Bin Haneye Ulaşmak

Demirkıran; Doğalgazda Hedef 9 Bin Haneye Ulaşmak

Siirt Ak Parti Milletvekili Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Sayın Afif DEMİRKIRAN Siirt doğalgaz çalışmaları ile ilgili EPDK ve doğalgaz altyapısını yapan SİBADAŞ yetkilileri ile birer görüşme gerçekleştirdi.

A+A-

Görüşme sonucunda bir açıklamada bulunan Demirkıran; “Yapılan Doğalgaz çalışmaları sonucunda Kooperatif Mahallesinde 230, Bahçelievler Mahallesinde de 135 binaya servis kutusu konulmuş olup, 365 bina doğalgaz kullanmaya hazırdır. Bu durumda 2011 yılında 3000 abonenin altyapı işi tamamlanmış bulunuyor. Mevsim şartlarının çalışmaya uygun hale gelmesiyle, mahallelerdeki çalışmalara kalınan yerden devam edilecektir.”

Öte yandan BOTAŞ tarafından doğalgaz ana nakil hattının geçici kabul işlemi gerçekleştirilmiş, SİBADAŞ da Basınç Düşürme istasyonunun inşaat ve montajını (Nisan sonuna kadar) tamamlamayı planlamıştır.

2012 yılı sonu itibariye yaklaşık 9000 aboneye ulaşılması hedeflenmektedir. İlkbahar döneminde hata gaz verilmesi öngörülmüş olup; sokağından gaz hattı geçen bütün vatandaşlarımız, abonelik işlemlerini gerçekleştirildiği takdirde evlerinde doğalgaz kullanmaya başlayabilecektir.”

Bu haber toplam 1986 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!