1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirkıran: “DİKA’dan yararlanmalıyız”
Demirkıran: “DİKA’dan yararlanmalıyız”

Demirkıran: “DİKA’dan yararlanmalıyız”

AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, İşadamları ve STK yöneticilerine uyarıda bulunarak kısa adı DİKA olan Dicle Kalkınma Ajansı’nın çalışmalarını yakından takip edilerek bölge ve il olarak yeterince yararlanılması gerektiğini dile getirdi.

A+A-

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA): Ülke olarak kalkınmayı yerelde koordine etmek, bölgeler arası ekonomik dengesizliği ve kalkınmışlık farklarını ortadan kaldırmak, illerin acil altyapı yatırımlarını gerçekleştirmek, istihdam ve üretimi arttırmak amacıyla Türkiye genelinde kurulan 26 kalkınma ajansından biridir ve Siirt, Mardin, Batman ve Şırnak’ı kapsamaktadır.

 

17 Nisan Cumartesi günü GAP ve DPT’den Sorumlu Devlet Bakanı Cevdet YILMAZ ve Tarım ve Köy İşleri Bakanı M. Mehdi EKER’in de katıldığı toplantıda Mali Destek Programını açıkladı.

 

Toplantıda bulunan Siirt milletvekili Afif DEMİRKIRAN: “Kısa zamanda yapacağı güzel işler için büyük ümitler veren DİKA ilk mali destek çağrısına çıktı. Bu mali destek çağrısı ile ilgili bilgilendirme toplantıları dört ilde başlayacaktır. İlimizde 26 Nisan Saat 10.00’da Kültür Merkezinde yapılacak olan ilk bilgilendirme toplantısının yanı sıra tüm ilçelerimizde de bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir.

 

Bu yıl için 20 milyon TL Fon ayrıldı

 

Bu yıl için 4 İlimize 20 Milyon TL fon ayrılmış bulunmaktadır. Proje tutarlarının %50’si hibe olup, her proje hibe miktarı 400.000 TL olarak belirlenmiştir. İlimizde de çok yakında kurulacak olan daimi nitelikteki yatırım destek ofisi, vatandaşlarımıza her türlü bilgi aktarımı ve yardımda bulunacaktır. Yatırımcılarımızın bu fondan yeterince istifade edip, ilimizin kalkınmasına katkı sağlaması en büyük temennimizdir. İlimizde yatırım yapacak başta hemşerilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza kapımız açıktır. Gerek biz Siirt Milletvekilleri gerekse ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarını tamamı halkımızın makul talepleri için her türlü hizmete hazır olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isterim.” ifadesine yer verdi.

Bu haber toplam 1989 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!