1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirkıran: CHP’nin iddiaları gerçeklerden uzak
Demirkıran: CHP’nin iddiaları gerçeklerden uzak

Demirkıran: CHP’nin iddiaları gerçeklerden uzak

Cumhuriyet Halk Partisi’nin akaryakıt fiyatlarındaki artış ile ilgili vermiş olduğu grup önerisi aleyhine, Ak Parti adına Afif Demirkıran meclis kürsüsünden cevap verdi.

A+A-

Demirkıran konuşmasında CHP’nin iddialarının gerçekten uzak ve doğru bilgilerden yoksun olduğunu belirtti.

 

Siirtliler.Net'e gönderdiği yazılı açıklamada Demirkıran, akaryakıt fiyatlarında bir artmanın olduğunu ancak bu artışın hükümetin politikalarından değil; dünya genelinde artan petrol fiyatlarından kaynaklandığını söyledi. Demirkıran, “iktidara geldiğimizde petrolün varili 24 dolar iken şimdi ise varili 120 dolara çıktı. Dünya petrol fiyatlarında bu kadar artış oluyorken, dönemimizde bu artış oranının çok altında benzin ve motorine zam yapıldı. Akaryakıt fiyatlarının yüksek olmasının sebebi ise dışa bağımlılıktan kaynaklanıyor. İktidarımız döneminde enerji konusunda ciddi yatırımlar yapıldı. Ak Parti iktidarından önce çok az miktarda petrol kuyusu açılırken; geçtiğimiz yıl 150 dolayında sondaj kuyusu açıldı. Karadeniz’de de petrol arama çalışmaları süratle devam etmektedir.” dedi.

 

Demirkıran, Türkiye’nin enerji politikalarında yerli kaynaklara yöneldiğini belirterek, “enerji politikalarında dışa bağımlılıktan kurtulacak projeler uygulanıyor, bunun neticesinde akaryakıt maliyeti düşecektir. Bu da iktidarımızın bir projesidir.” dedi

 

Enerji konusundaki bilgi ve tecrübesiyle bilinen Demirkıran,   Ak Parti’nin bu konudaki en etkili isimlerinden. CHP ve MHP’nin enerji konusuyla ilgili verdiği tüm grup önerileriyle ilgili Ak Parti adına Afif Demirkıran söz alıyor.

Bu haber toplam 3027 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!