1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Demirkıran, CHP’li vekilin açıklamasını değerlendirdi
Demirkıran, CHP’li vekilin açıklamasını değerlendirdi

Demirkıran, CHP’li vekilin açıklamasını değerlendirdi

Siirt AK Parti Milletvekili Afif Demirkıran, CHP Ankara Milletvekili Eşref Erdem’in “Demokratlar EVET demelidir” açıklamasını Siirtliler.Net’e değerlendirdi.

A+A-

35 yıllık CHP’li ve partisinin eski kurmaylarından olan CHP Ankara Milletvekili Eşref Erdem’in, Sabah gazetesine verdiği röportajda 12 Eylül’de yapılacak olan Anayasa Referandumu ile ilgili partisinin ‘HAYIR’ yönündeki kampanyasının aksine “demokratlar EVET oyu kullanmalıdır” yönündeki açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

 

Siyasi kulislerde CHP’li vekil tarafından yapılan bu açıklamanın ardından “CHP tabanında ciddi çözülmelere neden olacak ve birçok CHP’li seçmen EVET oyu kullanacaktır” yönünde değerlendirmeleri yapıldı.

 

Ak Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran konuyla ilgili görüşlerini Siirtliler.Net okurlarıyla paylaştı. Demirkıran, yaptığı açıklamada: “

 

Her zaman akl-ı selimle hareket eden ve mantığıyla karar veren bir insandır. Böyle tanıyorum geçmişten beri kendisini. Son günlerde “EVET” yönünde oy kullanacağını açıklayan sadece kendisi değildir. Demokrat Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı olan ve istifa eden Salim Ensarioğlu da EVET yönünde oy kullanacağını açıkladı. Yine bugün Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun da Kanal 24’te canlı yayında “EVET” yönünde oy kullanacağını açıkladı. 12 Eylül 1980 darbesinde çok çekti insanlar. Dolayısıyla o darbeden en düşük dozajdaki darbecilerin yangılanması için bile EVET diyorlar insanlar.

KARŞI ÇIKANLARIN İZAHATI YOK

Şunu söylemek istiyorum. Aklı başında, gerçekten bağımsız düşünen, art niyet taşımayan herkes bu referanduma EVET diyeceklerini ve Türkiye’nin bu değişikliğe ihtiyacı olduğunu belirtiyorlar. Karşı gelenler bu değişikliği sırf Ak Parti yaptığı için karşı geliyorlar. ‘Siz niye karşı çıkıyorsunuz?’ diye sorduğunuzda cevap bile veremiyorlar. Karşı gelecek hiçbir madde yok. Bazıları eksiktir diyorlar. Eksiktir diye topyekün karşı gelinmez.

BDP BASKI YAPIYOR

Halkımızın %70’inin EVET yönünde oy kullanacağına inanıyoruz. Siirt’te de izlenimlerim bu yönde. Bildiğiniz üzere bir haftadır Siirt’teydim. Bir grup vatandaşımız sandığa gitmemesi için baskı altında. Şayet baskı olmazsa insanların çoğu sandığa gidecek. Son kamuoyu araştırmasında BDP’nin önemli bir kısmı “EVET” yönünde oy kullanacakları ifade edildi. Bizim bölgemizde de BDP baskısı altında kalmadıkları taktirde vatandaşlarımızın EVET diyeceğine inanıyorum.

Bu haber toplam 3258 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!