1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. Demirkıran: “Bazı aday adayları aleyhimde çalıştı”
Demirkıran: “Bazı aday adayları aleyhimde çalıştı”

Demirkıran: “Bazı aday adayları aleyhimde çalıştı”

Siirt’te iki dönemdir birinci sıradan aday gösterilen Siirt Milletvekili Afif Demirkıran ile seçim öncesi ve sonrasını konuştuk.

A+A-

AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirtliler.Net muhabiri Suat Bilim’in sorularını yanıtladı. Hizmetleri anlatamadığını düşünen Afif Demirkıran, “Hadi biz anlatamadık, teşkilatlarımızda bulunan bazı insanlar bunları bilmiyor muydu?” dedi. Bazı aday adaylarının kendisiyle ilgili aleyhte çalışmalar yaptığını dile getiren Demirkıran, “onlara hakkımı helal ediyorum” dedi. İşte ilgiyle okuyacağınızı düşündüğümüz o röportajımız…

 

İsminizin ilk açıklandığı zaman il genelinde bir tepki oluştu bunu neye bağlıyorsunuz?

 

“İSMİM AÇIKLANINCA TEPKİ FURYASI MEDYADA OLDU”

 

Hiçbir zaman geçmişle uğraşmam. Alınması gereken dersler varsa alırım yoksa önüme bakarım. İsmim birinci sırada ilan edilince suni de olsa bir tepki furyası oldu. Gerek medyada gerekse sokakta da tepki oldu. Tepkinin seviyesi abartıldı. Bazıları Siirt’e geldiğinde çarşıya çıkamaz bile dedi. Oysa sürekli esnafın içindeyim. Sıkmadık el bırakmadım desem abartı olmaz. Vatandaş bize sık sık sizi aramızda daha fazla görmek istiyoruz veya daha fazla hizmet istiyoruz dediler. Onlara ayak üstü de olsa elimden geldiği kadar hizmetleri anlatmaya çalıştım.

 

Yaptığınız hizmetleri halka anlatamadığınızı mı düşünüyor sunuz?

 

“BAZI ADAY ADAYI ARKADAŞLARIM ALEYHİMDE ÇALIŞTI”

 

Biz hizmetlerle uğraşırken yaptıklarımızı tam olarak anlatamadık. Yaşadığımız olumsuzluklar da bundan kaynaklanıyor. Biz icraat yaparken hadi anlatamadık ama peki içimizde olan teşkilatlarımızın içinde olan bazı insanlar da mı bu icraatlarımızı bilmiyorlardı. Bilmemeleri mümkün değil çünkü içimizdeler. Hatta bazı aday adayı arkadaşlarım bu olumsuz davranışları körükledi. Yine de aleyhimde kim ne söylediyse veya çalıştıysa hakkımı helal ediyorum. Bundan sonra eskiden sürdürmüş olduğum yaklaşım tarzını değiştireceğim.

 

Bundan sonra nasıl bir çalışma yolu izleyecek siniz?

 

“HALKIMLA DAHA İÇ İÇE OLACAĞIM”

 

İki aydır halkımla iç içeyim. Gezdikçe, insanlarla bir araya geldikçe size dertlerini ve isteklerini daha rahat anlatabildiklerini gördüm. Aslında telefonum her zaman herkese açık. Kapım da öyle. Ama demek ki ziyaret etmek daha makbulmüş. Bunun için her Siirt’e gelişimde halkımla iç içe olacağım. Afif Demirkıran’ın gönlünde her zaman sokaktaki adam vardır. Ama içimde olan o sokaktaki adamlarla artık daha sık beraber olacağım.

 

Seçim süresince gezdiğiniz yerlerde yapabildiğiniz ya da yapamadıklarınızı görme fırsatı buldunuz mu?

 

“BU DÖNEMDE İSTİHDAMA YÖNELİK ÇALIŞMAK İSTİYORUM”

 

2007 seçimlerinde yine seçim sürecinde gezdiğim köylerde ilçelerde ve şehir merkezinde birçok eksiklerimizi tespit etmiştik ama şimdi gezdiğimde yol, su, okul, sağlık isteklerinin olmadığını gördüm. Bazı ücra yerlerde birkaç sıkıntı var ama onlar da bazı nedenlerden dolayı ihalelerini yaptığımız halde hizmeti götüremediğimizi gördüm. Bu gezilerimde özellikle köylerin bir kanalizasyon sorununu gördüm ama yeni dönem bu konuda çok daha fazla çalışıp bu sorunu çözmeye çalışacağım. Bundan sonra artık bu sorunlarla değil istihdama yönelik sorunlara yönelmek istiyorum. Geleceğimiz olan gençlere iş, aş vermek için çalışmalar yapmak istiyorum.

 

Siirt için bir çılgın projeniz yok mu?

 

“BARAJLAR VE BİTİRİLMEYE ÇALIŞILAN YOLLAR SİİRT’İN ÇILGIN PROJELERİDİR”

 

Aslında Siirt için çılgın projeler hayata geçirildi. Bunlardan en barizi Siirt’in çıkmaz sokaktan çıkarılabilmesi için yapılan yol çalışmaları. Van-Çatak-Pervari yol çalışması, Siirt-Eruh yol çalışması, Batman-Kurtalan-Siirt yol çalışmasının yanı sıra Demiryolunun Siirt üzerinden Ortadoğu’ya açılması.  Geçmişte bunun için bir çalışma yaptım ama bizden önceki hükümetin on yıllık icraat programının planlamalarını yaptığı için devlet demiryolu genel müdürü ile bu konuda birkaç defa konuşmamıza rağmen yapamadık ama bu dönemde bunu kesinlikle takip edip yapmaya çalışacağız. Bence Siirt için çılgın proje olarak nitelendirdiğim Siirt sınırında bulunan akarsuların üzerine kurulacak olan yirmi beş barajdır. Bu barajların faaliyete geçmesi halinde Siirt bir enerji üssü haline gelecek. Bununla beraber burada yatırım yapan firmalar buradaki güvenliği gördükten sonra çeşitli alanlarda yatırım yapmaya devam edeceklerdir.

 

Ak Parti’nin genel seçimler sonrası aldığı oyları nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

“AK PARTİ SİİRT’TE OYLARINI ARTTIRDI”

 

Türkiye haritasına baktığınızda Ak Parti genelde birinci sırada ama bölgemizde ikinci sırada olmasına rağmen Siirt birinciler arasında. Bu sonuç beni memnun etmiştir. Gecen seçimlerde aldığımız oy oranı eşit olsa da oyumuzu arttırarak ilimizde birinci parti olarak çıktık. Kurtalan, Eruh, Pervari, Şirvan’da, Baykan ve Siirt Merkezde oylarımızın artması sevindiricidir.

 

Siirtli gençler için ne mesaj vermek istersiniz?

 

“İŞ ADAMLARINA GİDİP YATIRIM YAPMALARINI İSTEYECEĞİZ”

 

Şimdi bakın aslında şu an çok güzel bir kompozisyon oluştu. Afif Demirkıran ve Osman Ören kompozisyonu… Afif Demirkıran’ın birikimi, Osman Ören’in gençlik ile olan ilgisi ve sevgisi… Bence bu iki etken Ak Parti çatısının altında olması Siirt’e çok daha güzel hizmetler verebilir. Özellikle gençlerin istihdamı konusunda ben bunu her platform da söylerim altyapı, sağlık, eğitim, ulaşım konusunda çok hizmetler yaptık ama işsizlik ile alakalı çalışmaları henüz yapamadık. Ama bu dönemde gençlik ve işsizlik alanında kesinlikle projeler yapıp çok daha fazla sorunu çözme noktasına ulaşmamız gerekecek. Bunun için bundan sonra daha sıkı bir çalışma içine gireceğiz. Bakın burada cek-cak demiyorum. Bütün iş adamlarının ayaklarına gidip buradaki imkânları ve devletin teşviklerini anlatıp bu bölgeye yatırımın gelmesini sağlayacağız. Buradaki gençlerin işsizlik konusunda sıkıntılarını kesinlikle çözmek için çalışmalar yapacağız.

Bu haber toplam 5443 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!