1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Deliklitaş 1 yıldan fazladır elektrik bekliyor
Deliklitaş 1 yıldan fazladır elektrik bekliyor

Deliklitaş 1 yıldan fazladır elektrik bekliyor

Siirt’in en güzel doğa ortamlarından biri olan Deliklitaş’ta güzel bir yatırım yapılmasına rağmen 1 yıldan fazladır elektrik verilmemesi şikâyetleri arttırdı.

A+A-

Kamelyalar, etrafı çiçeklerle çevrili kafe, çocuk oyun parkları, yürüyüş yolları, mescidi ve otoparkıyla Siirt’e kazandırılan Deliklitaş (Rasıl hacar) bölgesi artık vatandaşların sıklıkla gidip gelmeye başladığı bir yer oldu. Öyle ki bölge illerinden gelen yerli misafirlerin de günü birlik gelip gitmeye başladığı biliniyor. Ancak vatandaşların ve kafe işletmecilerinin bir şikâyetine tanık olduk.

ELEKTRİK VERİLMİYOR

Deliklitaş’a bugüne kadar elektrik verilmedi. Dolayısıyla kafe işletmecileri jeneratör çalıştırmak durumunda kalıyorlar. Bölgeyi ziyarete gidenlerin şikâyetleri üzerine kafe işletmecilerine “neden elektrik yok?” diye sorduk.

Mekân işletmecileri “1 yıl önce buraya elektrik çekilmesi için başvurularımızı yaptık. Ancak bugüne kadar herhangi bir sonuç alınamadı. Biz de mecburen jeneratör kullanıyoruz. Gelen konuklarımız jeneratör sesini işitmek zorunda kalıyorlar.” şeklinde cevap verdi.

Bu haber toplam 2952 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
3 Yorum
İlgili Haberler