1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Defterdarlık, personeline kişisel gelişim semineri verdi
Defterdarlık, personeline kişisel gelişim semineri verdi

Defterdarlık, personeline kişisel gelişim semineri verdi

Defterdarlık personeline Siirt Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda verimli çalışma konusunda bir seminer veren Eğitim Uzmanı Nail Uslu, insanların genel olaylara bakış açısı yönünden ikiye ayrıldıklarını söyledi.

A+A-
Siirt'te defterdarlık personeline kişisel gelişim uzmanı Nail Uslu tarafından seminer verildi.

 

Bunlardan ilk grubu "saydıcılar" olarak nitelendirdiğini belirten Uslu, "Saydıcılar olarak nitelendirdiğimiz bu gruptakiler hep bir bahane bulurlar; 'Şu olsaydı, böyle olsaydı, şu gelmeseydi' diye. Ancak bunlar daha sonra yani iş işten geçtikten sonra, "Ah keşke" diye de yakınırlar. İkinci gruptakiler ise bunların tam aksine bütün olumsuzluklara rağmen bir işi başarmaya çalışırlar. Bunlar da daha sonra hep, "İyi ki yapmışız" deyip şükrederler." dedi.

 

İnsanların verimli olabilmesi için de "K"nin doyurulması gerektiğin aktaran Nail Uslu sunumuna şöyle devam etti: "Bunlar bilgi ile doyan kafa, sevgi ile doyan kalp ve alın teri ile kazanılan gıdalarla doyan karındır. Bunları güzel bir şekilde doyuran kişi mutlaka başarılı olur. Bu doyurmaya bağlı olarak da insanları yine "iz" bırakanlar ve "is" bırakanlar diye iki grupta inceleyebiliriz. Pozitif düşünen, bu yönde çaba harcayan insanlar arkalarından iz bırakırlar. Çünkü bunlar mutlaka olumlu, topluma yararlı işler yaparlar. Negatif düşünen, çalışmayan, mazeretlerin arkasına sığınan insanlar da arkalarından "is" bırakırlar. Çünkü bunlar genelde topluma zarar verirler veya hiç yararlı olmazlar"

 

Toplum olarak genelde aklımızı başkalarına emanet etmeyi sevdiğimizi de belirten Uslu, "Toplum olarak hep aklımızı başkalarına emanet etmeye meraklıyız. Ya müdüre ya ağaya ya da bir lidere emanet ederiz. Hiçbir zaman da karşımızdakine, 'Sizinle bir çok konuda düşüncelerimiz örtüşmekle birlikte bu konuda aynı şekilde düşünmüyorum' diyemiyoruz. Bunu diyebilmeliyiz" şeklinde konuşmasını sürdürdü.


Semineri Defterdar Musa Avcu, defterdarlığa bağlı birim yöneticileri ve defterdarlık personeli takip etti.

Bu haber toplam 2029 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!