1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Defterdar ve Ekibi Belediyeyi Ziyaret Etti
Defterdar ve Ekibi Belediyeyi Ziyaret Etti

Defterdar ve Ekibi Belediyeyi Ziyaret Etti

Tüm Türkiye’de kutlanan Vergi haftası nedeniyle Siirt Vergi Dairesi Defterdarı Musa Avcu kurumları gezerek verginin önemini anlattı.

A+A-

Kutlanan 21. Vergi Haftası nedeniyle Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ı makamında beraberindeki heyetle birlikte ziyaret eden Defterdar Musa Avcu “Kamuoyunda sağlıklı bir biçimde vergi anlayışının geliştirilmesi açısından herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Vergi idaresi ile Mükellef ilişkilerinin daha sağlam temellere oturtulması, vergi toplamanın önemi ve toplum açısından önemi üzerinde bilgi vermek için tüm kurumlarımızı geziyoruz. Bu vesileyle Belediyemizi de ziyaret ederek bu konuda bizlere destek vermenizi istiyoruz.” dedi.

 

 

Belediyeyi ziyaret eden Defterdar Musa Avcu ve beraberindeki ekibin ziyaretinin kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren Siirt Belediye başkanı Selim Sadak “Vergilerin zamanında ödenmesi çok anlamlı ve önemlidir. Belediyeye ödenen her kuruş vergi tamamen vatandaşa hizmet olarak geri dönecek. Vergi ödeme kültürünü yükseltmek gerekir. Devlet bürokratları düzgün bir şekilde çalışırsa bu ülkede hiçbir sorun kalmaz. Kurumlar arası diyalog iyi olursa bundan vatandaş yararlanır. Maliyecilerin yaptığı iş kutsaldır. Ziyaretiniz bana cesaret vermiştir.” dedi.

 

 

Bu haber toplam 2528 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!