1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Dedemin İnsanları" 30 Aralık'ta Kültür Sinemasında
"Dedemin İnsanları" 30 Aralık'ta Kültür Sinemasında

"Dedemin İnsanları" 30 Aralık'ta Kültür Sinemasında

Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı Kültür Sinemasında 30 Aralık 2011 tarihinde "Dedemin İnsanları" adlı Çağan Irmak’ın Ege insanlarının hikâyesini anlatan sinema filmi vizyona giriyor

A+A-

Çağan Irmak’tan Ege insanlarının hikâyesi

 

‘Dedemin İnsanları’, Çağan Irmak’ın bugüne kadar en iyi açılış yapan filmi oldu. Filmde, Çetin Tekindor, Hümeyra, Zafer Algöz, Yiğit Özşener, Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Ezgi Mola, Mehmet Ali Kaptanlar, Sacide Taşaner, Ünal Silver, Ushan Çakır ve Durukan Çelikkaya rol alıyor.

 

“Dedemin İnsanları” uzun süredir sinemaseverlerin merakla beklediği bu ay öne çıkan yerli yapımlardan biri.

 

Sinemamızda kendi dilini ve üslubunu oluşturan nadir yönetmenlerden biri olan Çağan Irmak, bu kez “Dedemin İnsanları” ile Ege insanlarının hikâyesine girizgah yapıyor.

 

Filmde küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatılıyor. Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere, bir defa daha ama bu kez farklı bir bakış açısıyla Çağan Irmak’ın kamerasından yansıtılıyor.

 

 

Bu haber toplam 1543 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!