1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Dedebakır köyünde okul yapılması için protokol imzalandı
Dedebakır köyünde okul yapılması için protokol imzalandı

Dedebakır köyünde okul yapılması için protokol imzalandı

Baykan’da yapılacak 2 derslikli okul için Siirt Valisi Necati Şentürk ile hayırsever İş Adamı Celalettin Çimen arasında protokol imzalandı. İmza protokol törenine Baykan Kaymakamı Murat Süzen’de hazır bulundu.

A+A-

Valilik Makamında imzalanan protokole göre "Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası" kapsamında Baykan’a bağlı Dedebakır köyünde 2 derslikli okul yapılması öngörülüyor. Devletin eğitime büyük yatırımlar yaptığını belirten iş adamı Celalettin Çimen, "Bir iş adamı olarak devletimizin eğitim yatırımlarına küçükte olsa bir katkı da ben yapmak istedim. Doğup büyüdüğüm Dedebakır köyünde 2 derslikli bir okul yaptıracağım. Siirt’te son yıllarda eğitim alanında sağlanan gelişmeleri büyük bir memnuniyetle takip ediyorum. Ümit ediyorum ki Siirt eğitim alanında da hak ettiği yeri alacaktır." dedi.

 

Siirt Valisi Necati Şentürk, hayırsever İş Adamı Celalettin Çimen’in örnek bir davranış sergilediğini belirterek, eğitime yaptığı desteklerden dolayı teşekkür etti. Siirt’te son yıllarda yapılan çalışmalarla fiziki yapılaşmada büyük mesafeler aldıklarını ifade eden Vali Şentürk, "Öğretmenler günü olarak kutladığımız bugünde iş adamımız Celalettin Çimen ile imzaladığımız bu protokol eğitim camiasına en güzel hediye olmuştur. Bu hayırlı işinden dolayı kendisini kutluyorum. Valilik olarak Siirt’te eğitimin seviyesini yükseltmek için başlattığımız çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz." diye konuştu.

 

İş Adamı Celalettin Çimen tarafından yapılacak 2 derslikli okul gelecek yıl eğitim-öğretime yetiştirileceği bildirildi.

 

Bu haber toplam 2592 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!