1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. DEDAŞ, 24 kişiyi işten çıkardı
DEDAŞ, 24 kişiyi işten çıkardı

DEDAŞ, 24 kişiyi işten çıkardı

DEDAŞ’ın talebiyle Akdeniz adlı firmanın işten çıkardığı Siirt’te 24, bölgede ise 210 personelin işine son verdi.

A+A-

DİCLE EDAŞ (DEDAŞ) Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak İl ve ilçelerinde olmak üzere toplamda 210  kişiyi işten çıkardı. Duruma tepki gösteren işçilerin bır kısmı bugün kurum önünde basın açıklaması yaparak tepki gösterdiler. Aralarında yaptıkları hizmetlerden dolayı başarılı sayılanların da bulunduğu işçilerin bir kısmı ise “bu işten çıkarılmaları siyasi olarak değerlendiriyoruz.” Şeklinde değerlendirmelerde bulundular.

İşten çıkarılan personele gönderilen tebligatta şu satırlara yer verildi:

FESİH BİLDİRİMİ TEBLİGATI

Akdeniz Temizlik Gıda Elektronik Makine Teknik Servis Hizmetleri sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanlı şirketimizle yapmış olduğunuz iş sözleşmesine istinaden, iş sözleşmemiz gereğince, Siirt Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. ve bağlı birimleri Siirt adresinde kurulu işyerimizde çalışmaktasınız.

Asıl İşveren Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nın tarafımıza Diyarbakır 6.Noterliği aracılığıyla tebliğ edilen 17 Nisan 2015 tarihli, 11758 yevmiye numaralı ihtarname ile “gelinmiş olan noktada vermiş olduğumuz hizmette hedeflenen verimlilik ve kaliteye ulaşılamamış olup, 17.04.2015 tarihinden itibaren 210 kişiye ihtiyacımız kalmamıştır” ifadesi ile personel azaltmaya gitmiştir.

Asıl İşveren Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin söz konusu ihtarname ile personel azaltmaya gitmesi

İşverenliğimizin ihale ile iş alması nedeni ile Diyarbakır, Şırnak, Batman ve Siirt il ve ilçelerindeki işyerlerinin geçici nitelikte olması,

Ne yazık ki Diyarbakır, Şırnak, Batman ve Siirt il ve ilçelerindeki tüm kadroların dolu olması, nedenleri ile iş akdinize 22.05.2015 tarihinde son verilecektir.

4857 sayılı İş Kanununun 17.Maddesi gereğince 28 gün ihbar süreniz olduğu tespit edilmiştir. Bu yazımızın tarafınıza tebliğinden itibaren 28 günlük ihbar sürenizi kullanmanızı ve bu süre içerisinde, yine aynı kanunun 27’nci maddesi gereğince günlük 2 saat ücretli iş arama izniniz olduğunu veya iş arama izin saatlerini birleştirerek tarafımıza yazılı olarak bildirmek şartıyla toplu olarak kullanabileceğinizi bimenizi ve ihbar sürenizin sonunda firmamızla ilişiğiniz kesileceğini, rica en tebliğ ederiz.

Tebliğ Tarihi: 24.04.2015

dedas1.jpg

Bu haber toplam 7627 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!