1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Davutoğlu, Kürtlerin devleti Türkiye'dir
Davutoğlu, Kürtlerin devleti Türkiye'dir

Davutoğlu, Kürtlerin devleti Türkiye'dir

AK Parti'nin 5. Olağan Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşan Davutoğlu "Kürtlerin devleti neresi diye soruyorlar. Türklerin de Kürtlerin de Alevilerin de devleti Türkiye Cumhuriyetidir" dedi.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'ndeki konuşmasına, şehitleri rahmetle anarak başladı. Başbakan Davutoğlu, şehitler ve dün Mekke'de hayatını kaybeden hacılar için Fatiha okunmasını istedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin 5. Olağan Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Hepimiz omuz omuza bir hareketin kardeşleriyiz, omuz omuza bir hareketin yürüyen yürekleriyiz. AK Parti, bir yürek hareketidir. AK Parti, bir vicdan hareketidir. AK Parti, susturuldu zannedilen, uyudu zannedilen bir devin ayağa kalkmasının adıdır. O dev ayağa kalktı artık diz çöktürülemez. O dev ayağa kalktı artık tereddüt yok, artık herhangi bir şekilde durmak yok" dedi.

Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti'dir

Bu operasyonlarımız hiçbir şekilde 90'lı yılların anlayışıyla ilişkilendirilemez. O yıllarda bir çok baskı vardı, dilini konuşamayanlar vardı. Diyorlar ki Kürtlerin devleti neresi. Kürtlerin de, Türklerin de , Alevilerin de devleti Türkiye Cumhuriyet Devletidir. Sanıyorlar ki bu özgürlükçü anlayışı engelleyecekler.

"Silahları, kazılan hendekleri görmüyorlar"

AK Parti Genel Başkanı veBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Cizre'de vatandaşlarımıza geçmişte terör baskısı uygulayanlar, şimdi orada stoklanan silahları, kazılan hendekleri görmüyorlar ve bizim hükümetimizin aldığı tedbirlere karşı söz beyan etmeye kalkıyorlar. Bilsinler ki; Cizre de aynen Keşan gibi ya da Bergama gibi ya da Of gibi Türkiye'nin kuzeyindeki, güneyindeki, batısındaki ilçeler gibi, Türkiye Cumhuriyeti'nin aziz bir toprağıdır ve her ilimizde, her ilçemizde mutlak surette kamu düzeni sağlanacak, kardeşliğimiz pekiştirilecektir" dedi.

Bu haber toplam 1986 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!