1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Damlaya Damlaya Nar Olur
Damlaya Damlaya Nar Olur

Damlaya Damlaya Nar Olur

Şirvan’da damla sulama sistemiyle Zivzik nar bahçesi tesisi yapıldı.

A+A-

Şirvan’da ilkler yaşanmaya devam ediyor. Zivzik narının yoğun olarak yapıldığı köylere örnek olması amacıyla Şirvan Kaymakamlığı ve İlçe Tarım müdürlüğü’ nün ortaklaşa çalışması sonucu hazırlanan proje kapsamında İncekaya köyünden Abdullah ANIK isimli çiftçimizin arazisine Şirvan’da ilki gerçekleştirilen Örnek damla sulama sistemli zivzik narı bahçesi tesisi yapıldı.

 

Proje bütçesi tamamen devlet kaynaklarından hibe olarak karşılandı. Proje kapsamında damlama sulama ekipmanları, tel örgü ihata ekipmanları, sulama deposu ve zivzik narı fidanlarının yanında işçilik masrafları da proje kapsamında sağlandı. Aynı tesisten 8 adet proje de % 50 destekli olarak Zivzik narının yoğun olarak yapıldığı köylere tesis edildi.

 

Örnek Zivzik narı bahçesinin açılışını Siirt Valisi Sayın Musa ÇOLAK ve beraberindeki heyet yaptı. Siirt’ de ilklerin gerçekleştiğinden bahseden Vali Musa ÇOLAK , “devletimizin ve hükümetimizin  imkanlarını halkımıza en iyi şekilde sunmaya devam edeceğiz, Şirvan halkımızın ve Zivzik narı üreticilerimizin her zaman yanında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi. Şirvan Kaymakamı Mustafa CAN’ a yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Musa ÇOLAK temaslarını sürdürmek üzere ilçemizden ayrıldı.

Bu haber toplam 2340 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!