1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Dağlıca’da şehit sayısı niçin geç verildi?
Dağlıca’da şehit sayısı niçin geç verildi?

Dağlıca’da şehit sayısı niçin geç verildi?

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde Pkk’nın mayınlı saldırısı ve ardından güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlar gün boyu sürdü. Ancak mayınlı saldırıda kaç şehit olduğu TSK tarafından geç açıklandı.

A+A-

Genelkurmay’ın şehit sayısıyla ilgili niçin geç haber verdiği konusu tartışıldı. Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, katıldığı bir televizyon programında Dağlıca’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dünya’daki bütün silahlı kuvvetlerin yapacağı şeyin aynısı olduğunu söyleyen Mete Yarar, “net bir rakam, takviyeye giden birimler ulaşmadığı müddetçe söylenmez. Herhangi bir gizleme, bir şeyin örtülmesi, örtbas edilmesi ile ilgili bir mevzu değildir.” Dedi.

İlk çatışmanın başladığı saat 15.00 civarında olay yerine Hava Kuvvetleri gönderildi. Yoğun sis ve yağmurun olduğu bir yer. O bölgeyi bilenler bilir. Çatışmanın yaşandığı dün bölgede her zamankinden fazla yoğun bir sis vardı. Bölgeye aynı zamanda karadan da operasyon başlatılmıştı.

 

BÜTÜN DÜNYADA BU YAPILIR

Mete Yarar şu değerlendirmede bulundu: "Dünyadaki bütün silahlı kuvvetlerin yapacağı şey budur. Kendisiyle irtibarı kesilen hangi drupsa onların durumunu fiili anlamda eliyle dokunmadığı müddetçe durumlarını eliyle tespit etmediği sürece bildiremez. Net rakam bire bir takviyeye giden birimler yerine ulaşmadığı müddetçe bu söylenmez."


BORDO BERELİLERİN TELSİZLERİ KAPADIĞI İDDİASI

Öte yandan bir başka haber kaynağına göre Bordo berelilerin telsizleri kapadıkları belirtiliyor. İddiaya göre bordo berelilerin “geri dönün” emri almamak için telsizleri kapadıkları ifade ediliyor.


73 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Çatışmalarda bordo bereliler tarafından 73 Pkk’lının öldürüldüğü belirtiliyor.


16 ASKERİN MEMLEKETLERİ

Saldırıda şehit düşen 16 askerin memleketleri ise şöyle: Erzurum, Iğdır, Manisa, Muğla, Tokat, Konya, Çanakkale, Düzce, Ardahan, Konya, Mersin, Erzurum, Kahramanmaraş, Balıkesir, Bilecik…

Bu haber toplam 3306 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!