1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan büyükelçilere ‘One minute’ dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan büyükelçilere ‘One minute’ dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan büyükelçilere ‘One minute’ dedi

Türkiye’nin iç işlerine karışarak parmak sallama cüretinde bulunan 10 ülke büyükelçisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisi karşısında basiretleri açıldı.

A+A-

Osman Kavala ismi ülkemizin bir süredir gündemindeydi. Türkiye’de 15 Temmuz Darbe girişiminin ve Gezi olaylarının perde arkasındaki isim olarak bilinmekte olan Osman Kavala’nın tutukluluğunu kendilerine dert edinen ABD, Almanya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda’dan oluşan 10 ülkenin Büyükelçisi geçtiğimiz günlerde mesaj yayınlayarak “Derhal serbest bırakın” şeklinde ifadelerde bulunmuşlardı.

Filistin’deki, Suriye’deki katliam ve tutuklamaların yanı şıra Guantanamo hapishanesindeki insanlık dışı tutuklamalara ve uygulamalara sessiz kalan sözde medeniyet ülkesi olan bu ülkelerin Osman Kavala figürü üzerinden ülkemize parmak sallamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan engeline takıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükelçilere karşı kararlı, tavizsiz ve dik duruşu 10 büyükelçiyi panikletmiş ve apar topar geri adım atmalarını sağlamıştır.

Öte yandan gerek Amerika’daki Ermeni lobisinin gerekse de Türkiye’deki muhalefet partilerinin AMALI, FAKATLI duruşu ise kamuoyunun dikkatlerinden kaçmadı.

Bu haber toplam 161 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum