1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cuma namazı cemaatini böldüler
Cuma namazı cemaatini böldüler

Cuma namazı cemaatini böldüler

BDP, sivil itaatsizlik eylemlerinin ardından İmam ve Cami protestosuna da soyundu.

A+A-

2009 yılında okulları protesto kararının ardından geçtiğimiz ay başlatılan Sivil itaatsizlik eylemi çerçevesinde İmam ve Camileri protesto eden BDP’liler bugün Cuma namazını Siirt Belediye binasının arkasındaki otoparkta kıldılar.

NAMAZ MAHALLİNDE BİR TANE “ALLAH ve PEYGAMBER” İSMİ YOKTU

Namaz vaktinin girmesinden önce resmi olmayan bir imam tarafından Kürtçe vaaz verildi. Namaza dakikalar kala toplanan BDP’liler arasında bulunan BDP İl Başkanı Faruk Sağlam, bir yandan namaz alanına gelen partililerini karşılıyor bir yandan da organizenin sorunsuz bir şekilde devamı için alanı kontrol ediyordu.

Namaz kılınan alanın duvarlarında dikkat çeken önemli bir husus, bol miktarda siyasi içerikli pankartlar bulunmasına rağmen namaz için toplanılan ve ibadet edilen alanda bir tek “Allah” veya “Peygamber” isminin bulunmamasıydı.

KIBLE YANLIŞTI

Namaz kılınan alanda bulunan yüzlerce kişi saf durduktan sonra dikkat çeken bir başka önemli husus ise ön saflar ile arka safların yönleriydi. Alanın sağ ön tarafında bulunanlar kıbleye dönük iken arka saftakiler ise kıbleyi neredeyse sağ taraflarına almışlardı.

Bu haber toplam 5153 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!