1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çukurlara doğal hız kesici gözüyle bakılırsa…
Çukurlara doğal hız kesici gözüyle bakılırsa…

Çukurlara doğal hız kesici gözüyle bakılırsa…

Şehrin en işlek caddesinde bir çukur 2,5 ay kapatılamaz mı?

A+A-

Yer; Kooperatif mahallesindeki Siirt’in en işlek caddelerinden biri.  Beyda Ekmek Fabrikası’nın önü. Birkaç gün değil, birkaç hafta değil. Tam 2,5 aydır onarılmayı bekleyen bir çukur. Her gün yüzlerce, belki de binlerce aracın geçtiği bir cadde.

Vatandaşlar defalarca Belediyeye durumu bildirmişler. Ama her seferinde de “tamam ben ilgili birime bildireceğim derhal ilgilenecekler” cevabını almışlar. Bazen de “canım ne güzel işte araçlar çukur sayesinde durup hız kesiyorlar, doğal güvenlik çukuru işte” şeklinde alaycı cevaplar ise tam bir cinnet vakıası. 2,5 aydır sürekli aynı cevabı almalarına rağmen bir türlü kapatılamayan basit bir çukurdan dolayı vatandaşlar neredeyse yolda gördükleri herhangi bir zabıtadan bile medet umacak duruma gelmişler.

Geçtiğimiz aylarda bir mahallede parke taşı döşemesi sırasında “Başbakan’ı Siirt’e davet ediyoruz. Gelsin de ona belediyeciliği, yöneticiliği öğretelim” açıklamasında bulunan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’tan vatandaşlar 2 şey istiyorlar;

1)      Aylardır kapatılmayan çukurun artık kapatılması,

2)      Çukur kapatıldığında yolun kenarına “Bu çukur Siirt Belediyesi tarafından kapatılmıştır” şeklinde bir tabelanın konulmaması.

Bu haber toplam 2782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!