1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çöple, İnekle, Çarpık Yapılaşmayla, Trafikle Siirt’te Yaşamak!
Çöple, İnekle, Çarpık Yapılaşmayla, Trafikle Siirt’te Yaşamak!

Çöple, İnekle, Çarpık Yapılaşmayla, Trafikle Siirt’te Yaşamak!

Lütfen Sayın Yetkililer, Siirt’e, Siirtlilere acımıyorsanız bari kendi çocuklarınıza acıyın böyle bir şehirde çocuklarınızın büyümesine nasıl izin veriyorsunuz?

A+A-

Çöple, İnekle, Çarpık Yapılaşmayla, Trafikle Siirt’te Yaşamak!

 

Belediye seçimlerinin ardından bir hayli zaman geçmesine rağmen Siirt halkı maalesef hala doğru dürüst bir belediyecilik göremedi halk hala beklemede…

Nüfusu her geçen gün artan bir şehir olarak Siirt hala sahipsiz bir şehir olma özelliğini koruyor. Şehirden çok büyük ve sahibi olmayan bir köye benzeyen Siirt’in geleceği için birçok Siirt Sever endişe taşıyor.

İNEKLER

İnekler hala şehrin göbeğinde çöplerden beslenerek ve bulaşıcı hastalık yayılmasına adeta davetiye çıkararak aramızda rahatça gezebiliyor. Şehrin genel temizliğinden sorumlu yetkililerin bu soruna ne zaman çare bulacakları merak konusu.

ÇÖPLER

Çöpler; şehrin her yeri çöp kaynıyor. Etrafa saçılmış çöplerden sorumlu kim bilemiyoruz. Siirt halkının medeniyetsizliğine atıfta bulunarak bu sorunu halkın üzerine atmaya çalışanlara, çöplerin çöp bidonlarına atıldığını ama bidonların yetersizliğinden dolayı halkın mecburiyetten bidon kenarlarına çöplerini koyabildiklerini hatırlatmak isteriz. Şehrin temizliğinden sorumlu yöneticilerin sadece birkaç kilometre yürüyüş mesafesinde dahi bu gibi manzaralara şahit olabileceklerini hatırlatırız.

TRAFİK

Trafik; şehir içinde özellikle bazı alışveriş merkezi yakınlarında trafiğin kabus haline gelmesinin sorumlularına bugüne kadar ne kadar ceza kesildi bilemiyoruz ama derhal bu konuda İl Trafik Komisyonunun toplanıp çözüm bulması gerektiğini biliyoruz.

Ayrıca sık sık çocuklarını şoför koltuğuna oturtmuş babaları, dedeleri de uyarmak gerekiyor herhalde. Siz o bebeciklere hiç mi acımıyorsunuz?! Çocukların yeri kanuna göre arka koltuk hatta çocuk koltuğudur. Sadece meraktan soruyoruz bugüne kadar acaba hiç Siirt’te bir şoför çocuğu ön koltuğa ya da şoförün kucağına oturttu diye ceza aldı mı?

 

ÇARPIK YAPILAŞMA

Çarpık Yapılaşma; şehirde yeşile ait bir simge bile kalamayacak neredeyse. Kim, Hangi Yetkili bu binalara izin veriyor? Deprem bölgesinde bulunan bu şehrin Adapazarı, İzmit gibi olmayacağının teminatını kim veriyor? Binaların yeşil alanları nerede? Özellikle şehir içindeki binaların alta katlarına niçin oto park mecburiyeti getirilmiyor? 

 

Lütfen Sayın Yetkililer Siirt’e, Siirtlilere acımıyorsanız bari kendi çocuklarınıza acıyın böyle bir şehirde çocuklarınızın büyümesine nasıl izin veriyorsunuz?

 

 

Bu haber toplam 4024 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!