1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çolak; Halkımız Hizmetlerin En Güzeline Layıktır
Çolak; Halkımız Hizmetlerin En Güzeline Layıktır

Çolak; Halkımız Hizmetlerin En Güzeline Layıktır

Siirt Valisi Musa Çolak, il genel meclisini ziyaret etti. İl Genel Meclisi Başkanı Fırat Soysal, İl Özel İdaresi genel sekreteri Mahmut Kurtuluş ve Meclis üyeleri tarafından karşılanan Vali Çolak, daha sonra il genel meclisinin 2012 yılı Ocak ayı toplantı

A+A-

Siirt’ in birlik ve beraberlik havası içinde, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda bir çok projeyi hayata geçirdiğini belirten Vali Musa Çolak, Siirt il genel meclis üyelerinin ülkemizde örnek bir meclis olduğunu ve  Siirt’e hizmet etmek için büyük emek harcadıklarını ve yapılan tüm yatırımlarda kendilerinin de büyük destek ve katkıları olduğunu belirtti.

 

İlimizdeki çalışmaların demokratik ve hukuk kuralları içinde yürütüldüğünü ifade eden Vali Çolak, "Halkımız hizmetlerin en güzeline layıktır. Amacımız; Halkımıza en güzel hizmetleri sunmak, refah düzeylerini yüksetmektir. Evliyalar Diyarı Siirt’te bulunmaktan ve Siirt halkına hizmet etmekten mutluluk duyduğunu kaydeden Vali Musa Çolak Siirt üç dilin, üç dinin ve farklı kültürlerin bin yıldan beri barış, huzur, güven ve kardeşlik duyguları içinde yaşadığı bir kültür ve medeniyet şehridir.Bölücü terör örgütünün devletimizin birliğine ve bütünlüğüne, halkımızın huzur ve güvenine yönelik fitne, fesat ve hain eylemlerine asla izin vermeyeceğiz, kirli oyunlarına asla alet olmayacağız. Halkımızın huzur ve güveninin sağlanması yönünde de önemli tedbirleri alıyoruz, Siirt asayış ve güvenlik bakımından da huzurlu bir şehirdir. Bu huzuru, güveni, bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz " dedi.

        

Yerel yöneticilerin, halkı temsil etmek ve onlara hizmet etmek için seçildiklerini ifade eden Vali Musa Çolak, konuşmasına şöyle devam etti: "Demokrasimizin güçlenmesi, ilimizin, ilçelerimizin, belde ve köylerimizin soyo-ekonomik ve kültürel anlamda gelişmesi, var olan sorunların mahallinde çözülmesi, Halkımızın yerelde müşterek ihtiyaçlarının belirlenmesi ve çözüme kavuşturulması için, İl Genel Meclisimizin yapacağı çalışmalar bu açıdan çok önemlidir. Birlik ve beraberlik içinde Siirt’in gelişmesi ve kalkınması için büyük bir özveri ile hep birlikte çok güzel çalışmaların yapıldığını, yaptığım ilçe ve köy gezilerinde gözlemliyorum.” diye konuştu.

 

Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!