1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Çok yönlü emeğin karşılığı
Çok yönlü emeğin karşılığı

Çok yönlü emeğin karşılığı

Son 2 yılda Siirt’in eğitim ve öğretimdeki yükselişinin nedenleri kaleme alındı.

A+A-

Siirt Açı Dershanesi Müdürü Güzide Sevgili, kaleme aldığı makalede ilimiz Siirt’in eğitimdeki yükselişinin nedenlerine değindi.

 

“Bir elin nesi var, iki elin sesi var.” demiş atalarımız. Gerçekten çok doğru… Daha 7-8 yıl evveline kadar Siirt Eğitimi – Öğretimi son sıralardayken son yıllarda, hele son iki yılda hızlı yükselişiyle tavan yaptı. Tabii bu yükseliş durup dururken olmadı. Bunun elbette ki sebepleri vardır. Bunların başında ailelerin ve öğrencilerin daha bilinçli davranmaları, okulların daha iyi ve özverili çalışmaları, dershanelerin katkıları ve son 2-3 yılda Valiliğin SODES kapsamındaki projesiyle Eğitim – Öğretime damgasını vurması oldu. Bütün bunların yanında; Siirt’te sosyallik anlamında herhangi bir ortamın olmayışı, öğrencilerin sadece derslerine odaklanmaları öğrenciler için bir avantaja dönmesine sebep oluyor diye düşünüyorum.

 

Biz Siirt Açı Dershanesi olarak yıl boyunca ekip olarak çalıştık, emek verdik. Öğrencilerimiz de çalışmalarının karşılığı olarak; TIP, DİŞ HEKİMLİĞİ, HUKUK, GENETİK MÜHENDİSLİĞİ, ECZACILIK, FTR, PDR, PSİKOLOJİ, SOSYAL HİZMETLER, ZİHİN ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİ, MİMARLIK, ELEKTİRİK –ELEKTRONİK VE BİRÇOK DEĞİŞİK MÜHENDİSLİKLER, HER ALANDA ÖĞRETMENLİKLER ve daha birçok değişik alanda üniversite kazandılar. 320 öğrencimiz üniversiteli oldu.

 

Emek vererek kazanan tüm öğrencilerimizi kutluyor, yolunuz açık olsun diyorum.

Siirt halkına hayırlı olsun….

 

GÜZİDE SEVGİLİ

AÇI DERSHANESİ MÜDÜRÜ

Bu haber toplam 1923 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!