1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çocuklar Siirt’i boyayarak öğreniyor
Çocuklar Siirt’i boyayarak öğreniyor

Çocuklar Siirt’i boyayarak öğreniyor

Siirt İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce bastırılan “Siirt Boyama Kitabı” ile çocuklar hem eğleniyor, hem yeteneklerini geliştiriyor hem de Siirt’i tanıyorlar.

A+A-

Kurum Müdürlüğünü Remzi Uslu'nun yaptığı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bastırılan “Siirt Boyama Kitabı” faydalı bir tanıtım etkinliğine hizmet ediyor. Siirt’in önemli simgeleri, inanç turizminin öne çıkan yapıları ve Siirt’te yetiştirilen ürünleri çizgiyle resmedilen sayfalar çocuklara hediye ediliyor.

Her sayfasında Siirt’in ayrı bir simgesinin bulunduğu çizgi resimleri çocuklar boyayarak hem eğleniyor, hem boyama ve düşünme becerilerini geliştiriyor hem de Siirt’i çocuk yaşta tanıma imkanı buluyorlar. Her bir çizgi resmin yanında ayrıca kısa tanıtım bilgileri de yer alıyor.

Boyama kitabında bulunanlar;

İbrahim Hakkı Türbesi, Veysel Karani Türbesi, Saat Kulesi, Ulu Cami, Pervari Balı, Cas evleri, Tayfi üzümü, Zivzik narı, Fıstık, Çarpiran köprüsü, Kilim ve Battaniye, Taşbaşı ve Botan Kanyonu, Büryan kebabı, Perde pilavı, Başur Höyük Kazıları ve Kormas kalesi

Bu haber toplam 1944 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!