1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Çocuk göstericilerin geleceği intihara sürükleniyor
Çocuk göstericilerin geleceği intihara sürükleniyor

Çocuk göstericilerin geleceği intihara sürükleniyor

Okul çağındaki çocukların yüzlerine maske ellerine molotof sıkıştırılmasıyla kimler neyi amaçlıyor?

A+A-
Siirt’te cadde ve sokakları trafiğe kapatarak ellerinde molotof ve yüzlerinde maskelerle huzur bozan gruplara yönelik yapılan operasyonlar sırasında çok sayıda çocuk gözaltına alındı. Alınan çocuklar ortaokul çağındaki çocuklar.
 
Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte Siirt’te meydana gelen olayların ilimiz eğitimine nasıl yansıyacağı merak konusu. Konuyla ilgili Siirtliler.NET’e bilgi veren Siirt MEM Şube Müdürü Murat Şeker, şu açıklamalarda bulundu:
 
ÇOCUKLARI İNTİHARA SÜRÜKLEYEN BİR YAPI VAR
 
“Bu insanlar maalesef kendi iradeleriyle hareket etmiyor, kendi iradeleriyle düşünmüyorlar. Evet biz bu çocukları eğitemedik diye düşünüyoruz ama biz bu çocukları meydana itenleri eğitemedik aslında. Bölgede kayıp bir gençlik var maalesef. Bu kayıp gençliği ele alıp işlemek lazım. Projelerle topluma kazandırmak lazım. Biz bölgemizde de farklı bir paralel yapı olduğuna inanıyoruz. Eylemleri bazen gençlik yapılanmalarıyla yapmaya çalışıyorlar. Aslında iş gençlik yapılanması değil, gençliği toplum olarak vahşete intihara sürükleyen bir yapı var. Bu yapının durdurulması konusunda herkesin elini taşın altına koyması noktasında hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü bugün o çocukları bir yere sürenler yarın başkaları emir verdiğinde kendi insanlarına süreceklerdir. Zararı toplum olarak hepimiz yaşayacağız ve bu gitgide kangrenleşiyor."
 
 

 
Bu haber toplam 2295 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!