1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cinsel istismarla ilgili STK’lar değerlendirme toplantısı yaptı
Cinsel istismarla ilgili STK’lar değerlendirme toplantısı yaptı

Cinsel istismarla ilgili STK’lar değerlendirme toplantısı yaptı

Siirt’te bulunan sivil toplum kuruluşları, cinsel istismar iddiasıyla ilgili değerlendirme toplantısı yaptılar.

A+A-

Siirt Baro Başkanı Av.M.Ali Özel’in divan başkanlığını yaptığı toplantıda katılımcıların görüşlerini sunmalarının ardından izlenecek yol haritası karara bağlandı.

 

BAŞSAVCI ZİYARET EDİLEREK SÜRECİN HIZLANDIRILMASI İSTENECEK

 

Toplantı sonucunda Cumhuriyet Başsavcılığı’na ziyaret gerçekleştirilerek sürecin hızlandırılması ve kamuoyunun tepkisini, hassasiyetini aktararak olayın bir an önce sonuçlandırılması ve suçluların hak ettikleri cezaya çarptırılmaları konusu görüşüleceği kararlaştırıldı.

 

9 MAYIS’TA MİTİNG DÜZENLENECEK

 

Ayrıca cinsel istismar ve tecavüz haberleriyle Siirt’in karalanmasına tepki göstermek için 9 Mayıs Anneler Günü’nde büyük bir miting düzenleneceği de belirtildi.

 

Alınan kararlar hakkında bilgi veren Baro Başkanı Mehmet Ali Özel, olayın bütün Siirtlileri üzdüğünü ancak yansıtılış biçiminin de yanlış olduğunu vurguladı.

 

OLAYI YANLIŞ YANSITANLARA TAZMİNAT DAVASI AÇILACAK

 

Suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini kaydeden Özel, bu olayı haberleştiren Hürriyet Gazetesi muhabiri Gülden Aydın’ın da sorumsuzca yaklaştığı ve sansasyon yaratmak amacıyla bütün Siirtli erkekleri suçladığını belirterek, tazminat davası açacaklarını söyledi.

 

Ayrıca kimilerinin kasıtlı bir şekilde Baro Başkanı Av.M.Ali Özel’in cinsel istismar iddiasıyla gözaltına alınanların avukatlığını yaptığı şeklinde yaptığı yorumların hiçbir doğruluk payı olmadığı öğrenildi.

Toplantıya Siirt'teki 25 sivil toplum kuruluşunun başkan ve temsilcileri katıldı.

Bu haber toplam 2750 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!