1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cinsel İstismara 910 Yıl Hapis Talebi
Cinsel İstismara 910 Yıl Hapis Talebi

Cinsel İstismara 910 Yıl Hapis Talebi

İlimizde yaşanan cinsel istismar olayıyla ilgili soruşturmanın tamamlandığı öğrenildi. Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve ağır ceza mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, sanıklar için toplam 910 yıla kadar hapis cezası isteniy

A+A-

Cumhuriyet Savcısı Yunus Abdullah Tokgöz tarafından hazırlanan 20 sayfalık iddianamede, kız çocuklarına 2006-2010 yılları arasında 20 şüpheli tarafından birçok defa cinsel tacizde bulunulduğu belirtildi.

 

Savcı; istismarın, Okul Müdür Yardımcısı F.K.'nın okul öğrenci S.T.'yi taciz etmesiyle başladığını vurguladı. Şüphelinin, para karşılığında odasında ve okul laboratuarında öğrenciye cinsel tacizde bulunduğunu kaydeden savcı, F.K.'nin yine okul öğrencileri H.T., G.E. ve Ş.Y.'yi farklı zamanlarda taciz ettiğini dile getirdi.

 

Diğer şüphelilerin de işyerleri ve evlerinde dört kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduklarının anlatıldığı iddianamede; kızların, olayı yakınlarına söylememeleri için tehdit edildiğinin altı çizildi. Çocukların, tacize uğradıkları tarihlerde 15 yaşın altında olduğuna işaret edildi.

 

İddianamede, tüm şüphelilerin ayrı ayrı TCK'nın 103. maddesinde düzenlenen 'çocukları tehdit ederek cinsel yönden istismar etmek' suçlarından 15 ile 118 yıl arasında hapisle cezalandırılması talep edildi. Dosyanın bir numaralı sanığı olan Müdür Yardımcısı F.K.'ya, dört öğrenciye tacizde bulunduğu gerekçesiyle 118 yıl hapis istendi.

 

Savcı, şüpheli İ.T. için de 109 yıla kadar ceza talep etti. Şüpheliler M.N.H., Z.F., S.Ç., A.E., B.E., H.B.A. ve H.B. 59'ar yıla kadar hapisle yargılanacak. Diğer şüpheliler M.F.T., H.Ç., H.Y.T., F.E., M.A., Y.K. ve B.Z . için 30'ar yıl, O.Ç., M.A., B.Ş. ve T.T. için de 15 yıl hapis isteniyor. Yargılamaya, 2 Haziran 2010 tarihinde Siirt Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

Bu haber toplam 4349 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!