1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cinsel istismar ile ilgili Belediyeden nihayet açıklama geldi
Cinsel istismar ile ilgili Belediyeden nihayet açıklama geldi

Cinsel istismar ile ilgili Belediyeden nihayet açıklama geldi

Siirt’te cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişiyle ilgili okların çevrildiği Belediye cephesinden açıklama nihayetinde geldi.

A+A-

Cinsel istismar iddiasıyla gözaltına alınan şahıslardan M.T. adındaki şahsın Belediye Meclis üyesi olduğu bildirilmişti. Belediye Meclis üyeleri arasında gerçekten de M.T. adında bir üyenin olması bu bilgiyi doğrular nitelikteydi. Ancak Belediye Meclis üyesi M.T. ile gözaltına alınan M.T.’nin sadece harf benzerliği olduğu sonradan anlaşıldı. Belediye Meclis üyesi olan Mustafa Taşçı’nın yaşanan olaylarla uzaktan-yakından bir ilgisi bulunmamaktadır.

Cinsel istismar iddiasıyla geçen hafta sonu gözaltına alınan şahıslardan M.T. belediye meclis üyesi olmayıp geçen yıl ilimizde yaşanan cinsel istismar olayını adliye önünde BDP ve Eğitim-Sen gibi gruplarla birlikte sürekli protesto etmekteydi. Ayrıca ilimizde yeni kurulan bir barış platformunun da ilk 5 kişi arasında bulunmaktadır.

Yaşanan son hadisede gözaltına alınan şahıslardan birinin isim benzerliğinden dolayı belediye meclis üyesi olarak yazılmasına tepki gösteren Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Son yaşanan cinsel istismar olayından dolayı ben ve partim üzgünüz. Şiddetle kınıyoruz. Basında çıkan haberleri de kınıyorum. Çünkü olayda geçen kişinin belediye meclis üyesi olduğu yazılmıştır. Belediyemizin bu isimde bir meclis üyesi yoktur. Bunun yanı sıra benim adıma ortaya çirkin bir iftira atılmıştır. Ben sözüm ona gazetecileri arayarak cinsel istismar olayıyla ilgili tehditlerde bulunmuşum. Bu tamamen yalandır. Aldığımız uyumlara göre doktorların verdiği raporlarda fiziksel bir temas olmamıştır. Olay şu an mahkemeye intikal etmiştir ve mahkeme sürecinin takipçisi olacağız. Şayet bir cinsel istismar olayı var ise üzerine gideceğiz. Ama mahkemenin böyle bir istismarın yaşanmadığına dair karar vermesi durumunda da gerekli suç duyurularını yapacağız. Umarım bu tür haberlerle şehrimiz bir daha anılmaz. Çünkü bu kötü imajı kaldıracak durumda değiliz.”

Bu haber toplam 3189 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!