1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çiğköfteden Sonra Kermes
Çiğköfteden Sonra Kermes

Çiğköfteden Sonra Kermes

Somali’ye yardım kampanyalarının belki de en anlamlısını ramazan ayında gerçekleştiren iki yardımsever genç bu sefer kermes açarak Somali’deki Müslüman çocuklara yardımcı olmaya devam ediyorlar.

A+A-

Ramazan ayında tüm Türkiye’de olduğu gibi Somali’deki açlığa kayıtsız kalmayan vatandaşlar, şehrimizin birçok yardımsever kuruluşları gibi iki genç arkadaşı da harekete geçirmişti. Somali’de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayan Siirtli 2 genç kafadar arkadaş Ramazan ayında Güres caddesinde çiğ köfte sattılar sadece Somali için. Sattıkları çiğ köftelerden topladıkları 6 bin TL’yi Somali’ye gönderen 2 genç kafadarın bu davranışları Somali meselesine Siirt’ten yükselen en anlamlı ses oldu.

ŞİMDİ DE KERMES AÇTILAR YİNE SOMALİ İÇİN

Siirtli 2 genç kafadarı Ramazan boyunca çiğ köfte satarak kazandıkları paranın tamamını Somali’ye göndermeleri kafi gelmemiş olacak ki dün yine Güres caddesinde kermes açtılar. 2 arkadaşın duyarlılıkları takdirle karşılanırken Güres caddesi hastane kavşağında açtıkları kermesle daha fazla yardım toplayıp Somali’ye göndermek için yanlarında anneleri, teyzeleri ve kız kardeşlerinin evlerde hazırladıkları yiyecekleri satmaya çalışıyorlar.

Abdullah Eskifuruncu ile Ahmet Eskigün’ün yaptıkları örnek davranış Siirtlilerin beğenisini kazanırken kendilerinin yaptıklarını tamamen Müslüman bir toplumun yapması gereken şey olduğunu ifade ettiler.
Bu haber toplam 2512 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!