1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. CHP’li vekil: Siirtliler onurlu şekilde tepkilerini gösteriyorlar
CHP’li vekil: Siirtliler onurlu şekilde tepkilerini gösteriyorlar

CHP’li vekil: Siirtliler onurlu şekilde tepkilerini gösteriyorlar

Siirt'te bulunan CHP milletvekilleri Ahmet Ersin ile Malik Ejder Özdemir, basın toplantısı düzenledi. Özdemir, görüştükleri Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamuk'un çocuğun ölüm nedenine ilişkin Adli Tıp Raporu'nun henüz kendilerine gelmediğini ve b

A+A-

Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamuk ile görüştükten sonra CHP milletvekilleri Ahmet Ersin ile Malik Ejder Özdemir partilerinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Milletvekili Ersin, her iki cinsel istismar olayını da “kamuoyunun içini acıtan olaylar” olarak nitenlendirdi. Ersin, Siirt valisinin il dışında olması nedeniyle henüz kendileriyle görüşemediklerini belirterek, “Vali bey il dışında olduğunu söyledi ve ile erken dönerse görüşeceğini söyledi ama su saate kadar randevu bilgisi gelmedi. Sorun değil yarında buradayız. Bu olayı tecavüz vakası olarak değenlendirmek, bu olayı küçümsemektir. Ben bunu cinsel terör olarak değerlendiriyorum” dedi.

 
KAPATILACAĞINA DAİR ENDİŞELER VAR

Ersin, "Burada sorumlu kim?" sorusuna yanıt aranması gerektiğini belirterek şunları söyledi:
"Anne baba, eti senin kemiği benim diyerek çocuklarını öğretmenlere, okul yöneticilerine, devlete teslim ediyor. Ama başlarına bu geldi. Bunun tek sorumlusu devlettir. Devlet çocukların vücut bütünlüğünü sağlayamamıştır. Siirt'te yaşanan her iki olayında kapatılacağına dair endişeler var. Bu endişeyi biz de yaşıyoruz. Herkesi dinleyenler bu vahşete neden engel olamadılar. Bunu anlamak mümkün değil. Ciddi bir ihmal var. Devletin kurumlarının görevini tam olarak yapamadığına dair izlenimlerimiz var. Bizler elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ciddi bir insan hakları ihlali var."

CHP Milletvekili Malik Ejder Özdemir, Meclis'in Anayasa çalışmalarıyla gündemi doldurduğunu belirterek, hala Meclis İnsan Hakları Komisyonu'nun alt komisyon kurmadığını söyledi. Komisyon başkanına sitemini iletmek istemediğini kaydeden Özcan, "Bu olaylar basında yer almasının ardından Türkiye gündemine taşındı. Eğer ilin yöneticileri bu olayı zamanında farketseydi, olayın boyutu bu kadar olmayacaktı. İl yöneticilerinin üstünü örtme gayreti var. Siirtlilerin teskin olmasını tavsiye ediyorum. Bu Siirtlilerin değil, yöneticilerin ayıbıdır" dedi.

Bu haber toplam 3317 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!