1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'li vekil Siirtliler.Neti TBMM’de kaynak gösterdi
CHP'li vekil Siirtliler.Neti TBMM’de kaynak gösterdi

CHP'li vekil Siirtliler.Neti TBMM’de kaynak gösterdi

CHP Yalova Milletvekili ve aynı zamanda eski bir Fizik Öğretmeni olan Muharrem İnce, dün TBMM Genel Kurul Toplantısı’nda söz isteyerek meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada Siirtliler.Net’in bir haberi meclis gündemine taşınmıştır.

A+A-

Hatırlayacağınız üzere Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki ani görev değişikliğiyle ilgili ilk haberi Siirtliler.Net vermiş ve konuyla ilgili farklı kesimlerin görüşlerine yer vermiştik. Atamayla ilgili Siirt Milletvekillerimizin görüşlerine de başvurmuş ve özellikle Yılmaz Helvacıoğlu’nun açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Haberlerimize ilişkin ilk yanıt Eğitim-Sen Siirt Şubesi’nden gelmiş ve haberlerimiz bazı ulusal yayın organlarında manşetten verilmişti.

 

SİİRTLİLER.NET TBMM’DE KAYNAK GÖSTERİLDİ

 

Atamayla ilgili Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu’nun Siirtliler.Net’e yapmış olduğu açıklamada öyle bir cümle sarfedilmişti ki bu haberimiz, TRT-3’te canlı olarak yayınlanan  TBMM kurulunda CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnci tarafından kuruldaki tüm vekillere kaynak olarak gösterildi. İnci, mecliste yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi : “Siirtliler.net adlı internet sitesinde yayınlanan haberde Siirt Milli Eğitim Müdürünün görevden alınmasına ilişkin Siirt Milletvekillerinin görüşlerine yer verilmiştir. Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu eski Milli Eğitim Müdürünün Memur-Sen ile uyum problemi bulunuyordu. İl encümenlerimizin de ittifakıyla böyle bir karar alınmıştır” şeklindeki açıklamalar talihsizdir. Memursen ile uyum problemi olan müdürlük yapamaz yani öylemi

 

Bu haber toplam 4072 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!