1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. CHP’li Sevigen meğer iftira atmış
CHP’li Sevigen meğer iftira atmış

CHP’li Sevigen meğer iftira atmış

Yerel bir gazetecinin "alan razı satan razı size ne oluyor" dediğini iddia eden CHP'li Mehmet Sevigen'in iddiası meğerse tam tersiymiş...

A+A-

TBMM Kayıp Çocukları Araştırma Komisyonu Üyesi CHP’li Mehmet Sevigen Siirt’te yaşanan cinsel istismar olayıyla ilgili Siirt’te yapmış olduğu incelemelerin ardından izlenimlerini 02 Mayıs 2010 tarihli Radikal Gazetesi’ne aktarmıştı. Bu izlenimleri Siirtliler.Net siteniz Radikal gazetesinden alıntı yaparak bilgisayar ekranlarınıza taşımasının ardından ismi belirtilmeyen yerel gazeteciye tepkiler yağmaya başlamıştı.

Siirtliler.Net Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel’i arayan bu yerel gazeteci arkadaşımız konunun CHP’li Mehmet Sevigen tarafından tamamen çarptırılmış bir şekilde aktarıldığını dile getirdi.

CHP’li vekil konuyu meğer tamamen saptırmış

CHP’li Sevigen Radikal Gazetesi’ne aktardığı izlenimlerinde yerel gazetecimizin “alan razı satan razı size ne oluyor?” biçiminde bir cümle sarfettiğine dikkat çekmişti. Yerel gazetecimiz ise bu sözleri aklı başında hiçbir kimsenin söyleyemeyeceğini belirterek şu açıklamada bulundu:

CHP’li vekilin derdi İstismar olayı değil. Siyasi rant elde etmektir

“Yanımda başka gazeteci arkadaşlarım da vardı. Ben CHP’li Sevigen’e, Devlet bu çocuklara el attı, Devlet şayet bu çocuklara el atmamış olsaydı alan razı satan razı olurdu. Yaşanan bu olaylar Türkiye’nin her yerinde böyle devam edip giderdi şeklinde konuştum.  Ama Sn.Sevigen bunu tamamen çarptırmış. CHP’li Sevigen bu konu üzerinden tamamen siyasi rant elde etmeye çalışıyor. Dertleri yaşanan istismar olayı değil. Dertleri bu olaydan siyasi çıkar sağlamaktır.” dedi.

Polemik yapılmaması için isminin yazılmasını istemeyen yerel gazetecimizin ayrıca bir de iddiası var. İddiaya göre CHP’li Sevigen açıklama yapacağı sırada gazetecilere hitaben “aranızda Doğan Grubu’ndan kimse var mı?” şeklinde soru sorduğu belirtildi. Bu soru CHP-Doğan Grubu arasındaki evliliğe işaret eden bir cümle olarak algılandı.

Bu haber toplam 2945 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!