1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP’den 3 aday adayı müracaatı
CHP’den 3 aday adayı müracaatı

CHP’den 3 aday adayı müracaatı

CHP Siirt’ten 3 aday adayı müracaatı bulunurken Siirtliler arasında tanınan kuvvetli bir adayın çıkacağı konuşuluyor.

A+A-

CHP’den Siirt Milletvekili aday adaylığı için 3 kişi başvuru yaptı. CHP kaynaklarından edinmiş olduğumuz bilgilere göre, Siirt milletvekili adaylığı için Siirtlilerin şok olacakları sürpriz bir adayın çıkacağı bildirildi. Bu isim hakkında ser verip sır vermeyen CHP yönetimi Mart sonuna kadar bu adayın kamuoyuyla paylaşacak.

SÜRPRİZ İSİM CEMAL SİLAH MI?

Siirtliler.Net’e ulaşan bazı bilgilere göre CHP’nin özenle açıklamadığı bu ismin Cemal Silah olabileceği belirtiliyor. Cemal Silah’a CHP’den teklif gittiği ancak Silah’ın teklifle ilgili henüz net bir karar vermediği bildirildi.

CHP’den Siirt Milletvekili aday adaylığı için müracaatta bulunanlar:

Hikmet Özer

1981 Siirt Pervari doğumlu. Özer Otelin sahibi. 1997 yılına kadar CHP Gençlik Kolları Başkanlığı görevinin yanı sıra 10 yıldır İl Teşkilatında yöneticilik yapıyor. Son 4 yıldır partisinin il sekreterliği görevini sürdürüyor. Milletvekili aday adaylığı için CHP’ye başvuran Özer, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada; “Siyasette yeni bir pencere açmak ve özellikle de gençleri aktif siyasete atılmalarını istiyorum. Bugün AKP’den başvuran aday adaylarının büyük çoğunluğu 50 yaşın üzerinde. Gençlerin aktif siyasete girmesini ve kendilerine güvenmesini istiyorum.” İfadelerine yer verdi.

Kamile Balcı

1972 Kayseri doğumlu. 14-15 yıldır Siirt’te yaşıyor. 8 Mart 2010 yılından itibaren CHP Siirt Kadın Kolları Başkanlığını yürüttü. Aday adaylığı müracaatı için partideki görevinden istifa etti. Balcı Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada; “Siirt’e daha iyi hizmet getirebilmek için vekilliğe aday oldum. Siirt’in sorunlarını mecliste yüksek bir sesle dile getirmek, kadınların siyasette önünü açabilmek için bu yola koyuldum.” İfadelerine yer verdi.

Mustafa Bilim, emekli öğretmen. CHP’den başvuran üçüncü aday adayı.

Bu haber toplam 4858 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!