1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Siirt: “Siirt ortada kalmış. Valisi, Belediyesi kendi derdine düşmüş”
CHP Siirt: “Siirt ortada kalmış. Valisi, Belediyesi kendi derdine düşmüş”

CHP Siirt: “Siirt ortada kalmış. Valisi, Belediyesi kendi derdine düşmüş”

“Bizim kimseden çekingemiz yok. Mesele memleketse yanlışa yanlış deriz” diyen Siirt CHP Teşkilatı, Siirtliler.Net’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A+A-

Aralık ve Ocak aylarında Siirt İlçe kongrelerini tamamlayan Siirt CHP’si, 20 Şubat’ta Merkez İlçe Kongresinin ardından Mart ayında da il kongresini yaparak tüm teşkilatlarıyla artık seçime odaklanacak. Merkez İlçe Başkanı Celalettin AKINAY ilçe kongresine tek listeyle girecek gibi. Mart ayında da il kongresini yapacak olan Siirt CHP’sinde mevcut başkan Muhdi KOYUNCU da il kongresine tek aday girecek gibi.

 

Esnaf ve STK ziyaretleriyle rutin çalışmalarını sürdüren İl Başkanı Muhdi KOYUNCU’ya “kimleri aday göstereceksiniz?” şeklindeki sorumuza doğal olarak “henüz erken” cevabını alıyoruz. Her ne kadar sorumuza doğal olarak cevap alamasak ta ve “Siirt halkının sevdiği bir aday” şeklinde genel bir açıklama yapılsa da açıklamaların ilerleyen bölümlerinde gösterilecek adaylar arasında Dr.Ekrem Bilek’in olabileceği işaret ediliyor.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Seçimlerde oldukça iddialı olduklarını söyleyen ve “Ya İktidar, ya da iktidar ortağı” olacağız diyen CHP İl Başkanı Muhdi KOYUNCU; “AKP Siirt İl Teşkilatı Siirt’te yok. Vali, Belediye Başkanı ise kendi dertlerine düşmüşler. Vali, partinin il başkanı gibi davranıyor.” diyor.

 

muhdi koyuncu - chp

 

Vali AKP İl Başkanı gibi,

Belediye Başkanı, yolsuzlukları bıraktı. Yoksa aynı zihniyetin devamımı?

Fadıl Akgündüz, Siirtlilerin sırtına basarak bir yerlere geliyor

 

Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamalara şu sözlerle devam ediyor : “Vali, Siirt’in en güzel yeşil alanı olabilecek yere kendi vilayet binasını yapıyor. Vali, AKP’nin taleplerini yerine getirme derdine düşmüş. Siirt ortada kalmış. Belediye Başkanı Selim Sadak, yolsuzlukları traktörlerle savcılığa taşıyacağım demişti. Ne oldu? O damı aynı zihniyetin devamı olacak? Fadıl Akgündüz mağdura yattı, Başbakan mağdura yattı. Ama gerçek mağdur Dr.Ekrem Bilek’tir. 2003 yılında Vekil seçilmişti ama seçim iptal edildi. Kendisi hiçbir  zaman Siirt’ten ayrılmadı ve hala hizmet veriyor. Siirtlilerin Ekrem Bilek’e sahip çıkması lazım. Fadıl Akgündüz, yıllardır Tanju’ya verdiği parayla Siirt’e yatırım yapsaydı ya. Kendisi tribünlere oynayan biridir. Bir spor kompleksi bile kuramadı Siirt’e. Takımı aldı İstanbul’a götürdü. Siirtlilerin sırtına basarak, onların ismini kullanarak bir yerlere geliyor.”

 

celalettin akınay - chp

Bu haber toplam 3984 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!