1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Siirt İl Teşkilatından zehir zemberek açıklama
CHP Siirt İl Teşkilatından zehir zemberek açıklama

CHP Siirt İl Teşkilatından zehir zemberek açıklama

Onur Öymen’in TBMM kürsüsündeki açıklamaları Alevi vatandaşları öfkelendirmesinin ardından oluşan gündem üzerine CHP Siirt İl Teşkilatı zehir zemberek bir basın açıklaması yayınladı.

A+A-

Siirtliler.Net’e gönderilen açıklamada çok önemli tespitler bulunmaktadır. Sonraki haberlerimizde bu tespitleri ayrı ayrı sizlerle paylaşacağımız yazılı basın açıklaması aşağıdaki gibidir:

 

KİM DOST KİM DÜŞMAN

Yıllardır Kürtlere CHP sahip çıkmıştır. Şimdi birileri Kürtlere sahip çıkıyormuş gibi yapıp CHP’yi Kürt düşmanı ilan ediyorlar. Yıllardır CHP’ye oy verdikleri için 49 yıldan beri sağcı iktidarların itip kalktığı Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşı olan Alevilerin, yollarını yapmayan, inatla köylerine cemevi yerine cami yaptıran o köylerin elektriğini, suyunu getirmeyerek cezalandıran anlayış şimdi Alevi dostu olduğunu iddia ediyor.

 

Batılı emperyalist ülkeler, yıllarca Mustafa Kemal’in en büyük eseri olan  Türkiye Cumhuriyeti’ni çökertmeye çalışıyorlar. 1960’lı yıllarda en ücra köylerimize kadar geldikleri “Barış Gönülleri” adı altındaki CIA ajanlarıyla bilgi topladılar. Hangi köy Alevi köyü, hangi köy Sünni köyü, hangi köy Kürt köyü, hangi köy Türk köyü… hayvancılıkla mı, ticaretle mi, tarımla mı geçinir… Tavukları kaç yumurta yumurtlar, Mustafa Kemal ve Cumhuriyetle ilgili görüşleri nelerdir diye bilgisayarlarına işlediler.

 

Bilgileri inceleyince gördükleri CHP var oldukça, Türkiye Cumhuriyeti de varlığını sürdürmeye devam edecektir! Belki de bu yüzden “Ours Boys” (Bizim Çocuklar) dedikleri 12 Eylül darbesini yapan yönetici kadroya Cumhuriyet Halk Partisi’ni kapattırdılar. Ancak 1992’de yeniden açılmasını önleyemediler. Yaptıkları araştırma sonucunda CHP’nin içinde sağlam üç unsur varlığını saptadılar.

 

Birincisi: Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini, ülkemizde aydınlanma çağının (Batılıların Rönesans ve Reformun) başlangıcı olarak gören aydınlar ve aynı anlayışla olan Türk halkı…

 

İkincisi: Kendi varlıkları için Laik bir devletin varlığını temel garanti gören bunu sağladığı için Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Cumhuriyeti’ne gönülden bağlı olan Alevi toplumu.

 

Üçüncüsü: Yurttaşlık temelinde tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kökenine bakmaksızın eşit olarak kabul ettiği için daha başka bir deyişle “Irkçı” olmadığı “bir unsur ötekinden farklı saymadığı, kanun karşısında her yurttaşın eşit haklara sahip olduğunu” kabul ettiği için Kürt kökenli yurttaşlar.

 

12 Mart 1971 muhtırasında karşı çıkarak demokrasiye sahip çıkan CHP, halkın desteğini alıp iktidara geldi. Ülkemizin çıkarlarını ve güvenliğini korumak için 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nı yaptı. Bu nedenle ülkemize silah ambargosu uygulayan ABD’ye 1975 yılında ikili askeri anlaşmaları tek yanlı olarak feshettiğini, askeri üsleri söküp götürmesini bildirdi. Bu gelişmeler üzerine bizim gibi ülkeleri hep kölesi gibi gören ABD, bağımsız ve eşit bir devlet tavrı koyan CHP’nin (yani aslanın dişlerini sökmek için) tabanını oluşturan unsurları partiden caydırmak üzere özel bir programı 1974’ten itibaren uygulamaya koydu.

 

Alevi toplumu üzerinde oynanan oyun yıllardır sürüyor. Birinci sınıf yurttaşlık yerine “azınlık hakları” sanki marifetmiş, imtiyazmış gibi gösterilmeye çalışılıyor (tıpkı kadın esaretinin bir göstergesi olan sıkmabaşlığın, burka, çarşaf giymenin özgürlü olarak istenildiği gibi). Bazı Alevi önderleri, yıllardır Alevileri katleden anlayışın devamından ibaret olan AKP çizgisine çekilmeye, birikmiş sorunların çözülmesi vaadiyle bölünmeye çalışılıyor.

 

CHP’nin yarım-yamalak iktidarları dönemine rastlatılarak Alevi kırımları yapıldı. Sivas katliamının sorumluluğu CHP’nin sırtına yıkılmaya çalışıldı. Şimdi de Onur Öymen’in çok doğru şekilde söylediği sözler çarpıtılarak Alevi’lerin CHP’den soğutulması yolunda yeni bir adım atıldı. Hitler Almanya’sındaki “rayştag yangını” yalanından bu yana kitlelere yalan söyleyerek siyaset yapmayı bu kadar yaygın hale getiren başka iktidar görülmedi.

 

Şimdi neden medyanın AKP tarafından ele geçirildiğini doğruyu söyleyen tüm kanalların sahiplerinin neden zindanlarda çürütüldüğünü daha iyi anlıyoruz. Doğruları halka ulaştırmazsanız nasıl siyaset yapacaksınız? Ey Aleviler! Lütfen Laiklik karşılı yalan örgütünün sözlerine kanmayınız. Ya TBMM tutanaklarını ya da Oktay Ekşi’nin Hürriyet Gazetesi’ndeki bu konulardaki yazısını okuyunuz. Bilgi sahibi olmanda fikir sahibi olmayınız.

 

Umuyoruz ki bu güzel topluluk kendilerinin “azınlık durumuna indirgenmesi çabalarına” kıyımlara, kırımlara, iktidar vaatlerine karşın M.Kemal Atatürk’e ve onun en büyük iki eserim dediği “Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne” sahip çıkmaya devam edecektir.

 

Çünkü laiklik ve Türkiye Cumhuriyeti elden gittikten sonra yani Türkiye Cumhuriyeti’ni AKP’nin ılımlı İslam Cumhuriyetine dönüştürmesinden sonra son pişmanlık fayda etmeyecektir. Yakın tarihte Kürtleri de CHP’den vazgeçirmek için her hile, zor, fırsat kullanıldı. 1965’li yıllarda üniversite gençleri arasında ayrıkçı tohumları ekilmiştir. 1983’ten itibaren Alman ve ABD istihbarat örgütleri tarafından PKK örgütlendi. Bugün Kuzey Irak’ta Kürt devleti kurulduğundan PKK’ya ihtiyaçları kalmadı. AKP’nin bundan yararlanarak yeniden iktidara getirilmesi planı uygulanıyor. AKP’nin bu borcunu ödemek için ülkemizin uzun vadede bölünmesi de dahil olmak üzere Amerika’nın Ortadoğu’da planını uygulamayı taahhüt ettiği açıktır. Bu nedenle düne kadar CHP’yi “Alevi-Kürt Partisi” diye nitelendirip güya halkın gözünden düşürmeye çalışanlar şimdi “Alevi-Kürt düşmanı” ilan etmektedir. Bu ne yaman çelişki Anne… AKP’nin iktidarının iç yüzü artık anlaşılmaktadır. Demokrasi, eşitlik ve özgürlükten yana olan halkımız. ABD ve CIA destekli FBI denetimli bu yalanları asla yutmayacaktır.

CHP İL BAŞKANLIĞI SİİRT

 

Bu haber toplam 3307 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!