1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Siirt: “Başbakan 8 yılda usta olamadıysa hiç olamaz”
CHP Siirt: “Başbakan 8 yılda usta olamadıysa hiç olamaz”

CHP Siirt: “Başbakan 8 yılda usta olamadıysa hiç olamaz”

Siirt’ten göstereceği 3 adayını kamuoyuna tanıtan CHP İl Teşkilatı, basın toplantısı düzenledi.

A+A-

İl Başkanlığı görevinden istifa eden Muhdi Koyuncu, CHP’nin birinci sıradan Milletvekili Adayı olurken ikinci adayı Kamile Balcı, üçüncü adayı ise Abdullah Hezer. 

“Jet Fadıl, Ethem Sancak gibi insanlar Siirtlilere hep hayal sattılar”

CHP Siirt İl binasında basın açıklaması yapan Muhdi Koyuncu, partisinin üç adayını basına tanıttı. Koyuncu, yaptığı basın açıklamasında sarsıcı açıklamalarda bulundu.

“Adaylık gibi bir talebim olmadı. Ben bir partiliyim ve görev adamıyım. Partim bu görevi bana yükledi. Herşeyin hayırlısını diliyoruz.

“8 Yılda Usta olamamışsan bu saatten sonra olamazsın”

AKP 8 yılda tıkandı. Bu saatten sonra AKP’nin bu ülkeye bir şey vereceğini ben tahmin etmiyorum. Başbakan çıktı dediki ‘Biz çıraktık, kalfa olduk ve şimdi usta olacağız’ Sen 8 yılda usta olamamışsan bu saatten sonra usta olamazsın. Bunlar işin kurnazlığına gidiyor. Malı götürme kurnazlığı.

Her evden bir oya talibim. Birleşelim, güçlenelim ve bu ortamı değiştirelim. Siyasi güç, Siirt’te baskı aracı olarak kullanılmamalıdır. Siirt’in geleceği kendi ellerimizdedir. Siirt halkı sandığa gidecekleri zaman son 10 yılı göz önünde bulundursunlar. Siirt olarak biz bu hükümetten hak ettiğimizi alamadık. Öyleyse bu hükümete hak ettiğini verelim. Sandıkta AKP’yi hezimete uğratalım.

“Jet Fadıl, Sancaklar bize hayal sattılar!”

Bizim bir zaafımız var, duygusal bir toplumuz. Bunu Jet Fadıl örneğinde gördük. Jet Fadıl yıllar önce ilk geldiğinde ben dedim ki, ‘bunlar bize bir şey vermez. Bunlar Siirtlileri basamak olarak kullanan insanlardır. Bunlar bize hayal satıyorlar’. Tanju Çolak’a, Alpay’a, Sergen’e vereceği paralarla Siirt’te bir spor kompleksi yapsalardı. Siirt’te spor kültürü vardır. Güneydoğu’daki tüm profesyonel takımlara biz sporcu transfer etmeliydik. Siirt’i kullanan insanların bir eseri var mı Siirt’te? Buna holdingler de dâhildir. Sancaklar geldi tekstil açtı. Devletten istediği parayı da aldı. Sonra ne oldu? Ben zarar ettim diye kapadı gitti. Bazı şeyleri görmemiz lazım artık. Siirt’i Siirtlilere bıraksınlar. Dışarıdan adam istemiyoruz. Bu durum BDP’de de var. Benim Belediye Başkanım bile ithal.”

Bu haber toplam 8970 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!