1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP lideri Kılıçdaroğlu Siirt’teydi
CHP lideri Kılıçdaroğlu Siirt’teydi

CHP lideri Kılıçdaroğlu Siirt’teydi

Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin bir geleneğini bozarak uzun zamandan beri ilk defa CHP’den Genel Başkan düzeyinde Siirt’te bir miting yaptı.

A+A-

Kılıçdaroğlu konuşmasında, “Şimdi diyeceksiniz ki sizin parti buradan pek oy almıyor. Almamış çünkü gelen giden olmamış. Biz neden size oy verelim ki demişsiniz. Haklısınız, ben de olsam vermem ama bundan sonra her zaman geleceğiz, yanınızda olacağız, AKP’yi buradan göndereceğiz.” dedi.

CHP Genel Başkan düzeyinde miting gerçekleştirmesine rağmen katılımın çok az olması dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık 1500 kişinin katılımıyla gerçekleşen mitingde Kılıçdaroğlu, Siirt’ten Başbakan Erdoğan’a yüklendi.

Kılıçdaroğlu konuşmalarına, “günlerden beri kendisini istediği bir televizyonda tartışmaya çağırıyorum ama cesaret edip karşıma çıkamıyor. Dedim ki, seçim barajını indirelim. Dediler ki kanun teklifi bile veremezsiniz. Gittik verdik, ne oldu şimdi? Diyorlar ki seçim barajını indirirsek istikrar bozulurmuş. 12 Eylül Anayasasının arkasın asığınıyor. Ben oyumu başka partiye veriyorum başka parti milletvekili çıkarıyor bunun adına da milli irade deniliyor. Böyle milli irade olur mu? Milli irade nedir? Sandıkta hangi parti ne kadar oy çıkarırsa o kadar milletvekili çıkarır. Ben buradan ilan ediyorum. İktidar olduğumda ilk işim ilk dört ayda seçim barajını kaldırmak olacaktır. Bunlar demiyormuydu 12 Eylül’cülerden hesap soracağız diye. Hesap sorabilirdiler mi? soramadılar! Siz de bunlardan neden hesap sormadılar diye hesap sormayacak mısınız? Size sözüm olsun herkes barış içinde yaşayacak. Herkes refaha kavuşacak. Aile sigortası ile her fakir aileye 600 TL maaş bağlanacak.” İfadeleriyle devam etti.

Bu haber toplam 4996 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!