1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Adayı Oktay’ın, il dışından destek arayışı
CHP Adayı Oktay’ın, il dışından destek arayışı

CHP Adayı Oktay’ın, il dışından destek arayışı

Siirt dışındaki Siirt’lileri arayarak yardımcı olmalarını, Siirt’teki akrabalarını arayarak CHP’ye destek vermelerini isteyen Dt.Levent Oktay en son İstanbul’daki Siirt’lileri arayarak yardımcı olmalarını istedi.

A+A-

Siirt’te seçime girecek olan tüm partiler Ak Parti ve DTP ikili yapısını kırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor olsa da seçimlerin bu iki parti arasında geçeceği yönünde yaygın kanaat varlığını hala sürdürmektedir.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Partiler bu ikili yapıyı kıramasalar bile bu iki parti dışında üçüncü parti arayışlarına karşı “Biz varız” diyen ve buna aday olan üçüncü parti durumunda Saadet Partisi görülüyor. MHP’nin Belediye Başkanlığında ciddi pek bir faaliyeti olmamasına rağmen özellikle İl Encümen Adayı Hayrettin Çakıcı’nın çok yoğun bir şekilde çalışması karşısında ibrelerin Hayrettin Çakıcı’nın şahsında MHP’ye yöneldiği gözlemleniyor.  Birçok seçmen MHP siyasi çizgisini benimsemediği halde “en azından İl Encümenliğinde oyumuzu Hayrettin Çakıcı’ya vereceğiz” şeklinde görüş bildirmektedir.

 

CHP İL DIŞINDAN DESTEK ARIYOR

 

CHP adayı Dt.Levent Oktay her ne kadar Güres caddesinde seçim bürosu açarak vitrin yaptıysa ve aylar öncesinden seçim çalışmalarına başladıysa da CHP’nin genel ülke siyasetindeki tutarsız açılımlarının yansımaları Siirt’te de hissedilmektedir. Halkın çok fazla rağbet etmediği gözlemlenen CHP bu durum karşısında üçüncü parti olmasa bile en azından dördüncü parti durumuna gelebilmek için yoğun bir gayret içerisine girmiştir.

 

SİİRTTEKİ AKRABALARINIZI ARAYIP BANA DESTEK OLUN

 

Bu anlamda il dışındaki Siirt’lileri arayarak yardımcı olmalarını, Siirt’teki akrabalarını arayarak CHP’ye destek vermelerini isteyen Dt.Levent Oktay en son İstanbul’daki Siirt’lileri arayarak yardımcı olmalarını istedi. Oktay’ın İstanbul’daki Siirtlilere “Buradaki akrabalarınızı arayın bize yardımcı olsunlar” dediği öğrenildi.

04.03.2009  

Bu haber toplam 1861 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!