1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Adayı Oktay, Ak Parti ve DTP’ye vurdu vuruşturdu
CHP Adayı Oktay, Ak Parti ve DTP’ye vurdu vuruşturdu

CHP Adayı Oktay, Ak Parti ve DTP’ye vurdu vuruşturdu

Oktay, projelerinin yanı sıra seçimlerin Ak Parti ve DTP arasında sıkıştırılmaya çalışılmasına tepki göstererek her iki partinin adaylarıyla ilgili sert konuştu.

A+A-
CHP Siirt Belediye Başkan Adayı Dt.Levent Oktay yaptığı basın açıklamasında Başkan seçilirse yapmayı tasarladığı projelerinden bahsetti. Oktay, projelerinin yanı sıra seçimlerin Ak Parti ve DTP arasında sıkıştırılmaya çalışılmasına da tepki göstererek her iki partinin adaylarıyla ilgili sert konuştu.

Siirt’te belediyecilik hizmeti denince herkesin aklına rahmetli Edip Turhan’ın geldiğini dile getiren CHP Belediye Başkan Adayı Levent Oktay açıklamalarına şöyle devam etti:

“Siz belediyede yolsuzluğu, uğursuzluğu ve israfı engellediğiniz zaman belediyenin gelirlerini 2 katına çıkarabilirsiniz. Bizim bunu yapacak ve hayata geçirecek projelerimiz var.

Siirt Belediyesi’nin aylık kebap ve büryan gideri 50 milyar. Ben belediyenin yemeğini yemem, yedirmem. Çok özel misafir geldiyse kendi cebimden yediririm, durumum yoksa bir işadamı parasını sen öde derim.”
dedi.

Geçtiğimiz hafta Ak Parti Belediye Başkan Adayı Kasım Ceylan’ın yaptığı basın toplantısında “Belediyecilikle ilgili deneyimim yok. Ben belediyecilikten anlamam” şeklindeki açıklamasını gündeme getirerek Ceylan hakkında sert konuştu. Oktay şunları söyledi :

BUNLAR ŞIMARDI, BUNLARA HALKIN TOKADI GEREKİYOR.

“Kasım bey belediyeciliği bilmiyorum demesiyle aynen şunu demiştir. ‘Kardeşim ben bilsem ne olur, bilmesem ne olur. Zaten bana oy vereceksiniz’. Bu anlayış seçmeni hiçleştirmektir. Bunlar şımardı ve bunlara halkın tokadı gerekiyor. Bilmiyorsan ne işin var. Sen Kurtalan’dan aday olsan kazanamazsın. Kurtalan’ı yönetemeyecek adam Siirt’i nasıl yönetsin. Bir çocuğa dahi sorsanız diyeceki suyu halledicem, yol yapacam. Ben bilmiyorum demek küstahlıktan kaynaklanıyor. Siirt halkını adam yerine koymamaktan kaynaklanıyor. ‘Ben bilmiyorum, oy verirseniz verirsiniz, vermezseniz canınız cehenneme’ demek istiyor. Ama bu halk artık hesap sorması gerekiyor.”


DTP Adayı da eleştirilerden aynı sertlikte nasibini aldı.

DTP Adayı Selim Sadak’ın belediyeciliği bildiğiyle ilgili açıklamalarına atfen konuşan CHP adayı Oktay, Selim Sadak’la ilgili de şu açıklamalarda bulundu :

“Selim Sadak ben belediyeciliği biliyorum diyor. Senin bilip bilmemen sorun değil. Sen git kendi ilinin sorunlarını hallet. Siirt’in sorunlarını ben biliyorum.”
01.02.2009  
Bu haber toplam 2129 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!