1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cezaevindeki Sevklere Karşı İHD’den Tepki
Cezaevindeki Sevklere Karşı İHD’den Tepki

Cezaevindeki Sevklere Karşı İHD’den Tepki

Siirt cezaevinde bulunan bazı tutukluların hiç bir sebep gösterilmeden başka cezaevlerine naklinin gerçekleştirilmesi İHD Siirt şubesi tarafından bir basın açıklamasıyla protesto edildi.

A+A-

Cezaevinde bulunan yakınlarını ziyaret etmek için cezaevi idaresine başvuran ailelerin almış olduğu cevap doğrultusunda yakınlarıyla görüştürülmediklerini ve şuan cezaevinde bulunan yakınlarının başka bir cezaevine nakledileceğinin bildirilmesi üzerine aileler İHD Siirt şubeye başvuruda bulunarak yardım talep ettiler.

Duruma ilişkin Özbel işhanı önünde bir basın açıklaması okuyan İHD Siirt şube başkanı Vetha Aydın “Bu sabah itibariyle Siirt E tipi kapalı cezaevinden  dört hükümlü hiç bir gerekçe gösterilmeden zorla sevk edilmek istenmektedir. Aileler bugün görüş günü olması nedeniyle yağmura ve soğuğa rağmen mağduriyet yaşıyorken ikinci bir mağduriyeti kendilerine haber verilmeden çocuklarının sevk edilmek istenmesidir. Siirt E Tipi kapalı cezaevinden bu sabah itibariyle Vahdettin Turan, Ekrem Batmaz, Hasan Boyret Kırıkkale Cezaevine, Naime Encü de Ankara Sincan cezaevine sevk edilmek istenmektedir. Belki bu saatlerde sevkler de gerçekleşmiştir. Yaşamın her alanında insan  hak ve ihlalleri bir marifetmiş tarzıyla yaşatılmak istenmekte ve yaşatılmaktadır. Zorla sevklere hayır diyoruz. Tüm kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bir çok STK temsilcisi ve vatandaş destek verdiği basın açıklamasından sonra sessiz bir şekilde dağıldı.

Bu haber toplam 2598 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!